ایستگاه خبر

کمک‌هزینه مالی Uniswap و Kraken به تیم‌های توسعه‌دهنده اتریوم

پنج تیم توسعه‌دهنده اتریوم هر کدام ۲۵۰،۰۰۰ دلار از صرافی‌های رمز ارزیKraken ،Uniswap Grants ،Synthetic ، The Graph ،Lido  و Compound Grants دریافت کرده‌اند. بنیاد اتریوم (EF) می‌گوید که این بودجه باعث تقویت و پیشرفت بیشتر نوآوری در شبکه می شود.

اعطای کمک‌هزینه مالی به علاقه‌مندان توسعه اتریوم

شبکه قراردادهای هوشمند اتریوم طی سال‌ها شاهد کاربردپذیری قابل توجهی بوده است. این شبکه در حال حاضر یکی از مهمترین عوامل تأمین امور مالی غیر متمرکز (DeFi) است، پروتکل‌های مبتنی بر اتریوم در حال حاضر از لحاظ محبوبیت و هم از لحاظ مقدار دارایی قفل شده بر هر شبکه‌ دیگری برتری دارد.

با این حال، اگر موفقیت سخت و تلاش مداوم تیم‌های توسعه‌دهنده مختلف آن نبود، داستان موفقیت اتریوم کاملاً متفاوت بود.

در تلاش برای تشویق بیشتر تیم‌های علاقه‌مند به شبکه اتریوم، هنگامی که توسعه Eth2 به مرحله ادغام بسیار پیچیده نزدیک شده است، جایی که قرار است Eth1 و Eth2 با هم ادغام شوند و پایه محکمی برای ایجاد یک شبکه فوق سریع و کم‌مصرف ایجاد کنند، ۱.۵ میلیون دلار توسط برخی از ذینفعان این شبکه به تیم‌های توسعه‌دهنده اهدا شده است.

بنیاد اتریوم امسال ۴ میلیون دلار به تیم‌های توسعه‌دهنده خود اختصاص داده است. این بنیاد می‌گوید که بخشی از این تخصیص را به برخی از آن‌ها، از جمله Besu ،Geth (Go Ethereum) ،Nehermind ،Open Ethereum  اختصاص داده است. حالا دریافت‌کنندگان جدیدترین این کمک‌ها Besu ،Erigon ،Geth ،Nethermind و Nimbus هستند.

ترویج تمرکززدایی

علاوه بر این، بنیاد اتریوم به صراحت اعلام کرده است که معتقد است موفقیت اتریوم در طول سال‌ها تا حدی به تنوع تیم‌های استفاده‌کننده از این شبکه وابسته بوده و حمایت از تیم‌های توانمند در این اکوسیستم، نوآوری را در بلاکچین اتریوم تقویت می‌کند و آن را تسریع می‌بخشد.

بخشی از هدف ما در این دور اول این است که خطرات ناشی از اتکا به هر تیم یا نهاد واحد را کاهش دهیم زیرا همه ما برای حفظ محصولات متن باز با کیفیت به روشی متنوع، غیر متمرکز و پایدار تلاش می‌کنیم. ما به کار در جهت توسعه مکانیزم‌های غیر متمرکز و اختصاص بودجه برای ارائه محصولات مبتنی بر اتریوم ادامه می دهیم و این یک گام دیگر است که به گروه‌های بزرگتر اجازه می‌دهد تا مستقیماً از توسعه و نگهداری شبکه پشتیبانی کنند.

خبرگزاریBTCManager  در ۱۷ آگوست اطلاع داد که قرارداد هوشمند Eth2.0 اکنون بزرگترین دارنده توکن اتر است و نزدیک به ۷ میلیون ETH در حال حاضر در Beacon Chain قفل شده است. در زمان نگارش خبر هر عدد توکن اتر ۳۱۱۶ دلار قیمت دارد.

به گفته CoinMarketCap، در زمان نگارش این مقاله، اتر (ETH) در حدود ۳,۱۰۸ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن ۳۶۴.۵۲ میلیارد دلار است.

پیشنهاد مطالعه:‌ اتریوم ۲.۰ چیست؟ (Ethereum 2.0) تاریخ عرضه اتریوم ۲

Source

https://coiniran.com/?p=47226
دکمه بازگشت به بالا