آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

توسعه دهندگان اتریوم تغییر در الگوریتم استخراج را به دلیل ممیزی کد به تعویق انداختند

توسعه دهندگان اتریوم، ارتقای ProgPow را که برای مقاوم کردن الگوریتم شبکه در برابر ماینرهای قدرتمند در نظر گرفته شده تا اطلاع ثانوی به تعویق انداختند.

توسعه دهندگان پروتکل اتریوم در حال شور و مشورت برای به تعویق انداختن ثبت کدی هستند که قرار است مانع از آن شود ماینرهای قدرتمند اسیک بتوانند پاداش های شبکه اتریوم را ببلعند.

به گزارش کوین ایران و به نقل از کوین دسک، توسعه دهندگان برجسته ای همچون Hudson Jameson، Lane Rettig، Afri Schodedon، Martin Holst Swende، Danno Ferrin و Greg Colvin همراه با شمار دیگری از توسعه دهندگان اتریوم طی یک جلسه عمومی تصمیم گرفتند که موقتا ارتقای ProgPow را به دلیل ادامه فرآیند ممیزی به تعویق بیندازند.

ممیز های شخص ثالث قرار است بررسی کنند که آیا پیاده سازی این به روز رسانی و الگوریتم می تواند راندمان اسیک ها را در برابر پردازده های گرافیکی یا همان GPU ها کاهش دهد یا خیر.

شماری از حاضران در جلسه عمومی یاد شده، نسبت به اجرای این الگوریتم چندان مصمم نبودند و همین منجر به تاخیر در اجرای آن شد.

توسعه دهندگان اتریوم تغییر در الگوریتم استخراج را به دلیل ممیزی کد به تعویق انداختند
Ethereum developers delay mining algorithm change for code audit

تصمیم به پیاده سازی این الگوریتم، ناشی از فشار فزاینده کاربران شبکه اتریوم است که خواهان جلوگیری از تثبیت تعداد کسانی هستند که به کار تایید تراکنش های شبکه مشغولند. اگر این الگوریتم اجرا شود، دست کم روی کاغذ، ماینرهای بیشتری می توانند در شبکه اتریوم مشارکت کنند.

بیشتر بخوانید: گام بلند اتریوم (Ethereum) برای عادلانه تر شدن صنعت استخراج

Jameson یکی از کارکنان بنیاد اتریوم می گوید که یک ممیز شخص ثالث می تواند به بسیاری از ابهامات اعضای جامعه کاربری اتریوم در مورد این الگوریتم پاسخ دهد.

وی در ادامه افزود:

اگر مشکل و مسئله خاصی پیش نیاید، مصمم تر می شویم که اتخاذ چنین تصمیمی درست بوده است.

Ferrin مهندس نرم افزار که موافق اجرای این الگوریتم است، می گوید که ممیزها می توانند اطلاعات بیشتری را در مورد چگونگی تاثیرپذیری اتریوم از این الگوریتم در اختیار ما بگذارند. هنوز برنامه مشخصی در دست نیست که ممیزها چه زمانی موفق به اتمام کار می شوند. Jameson اما می گوید که انتظار دارد ماه مارس یا اوایل آوریل، تاریخ های واقع بینانه ای برای اتمام کار ممیزها باشند.

بیشتر بخوانید: چراغ سبز توسعه دهندگان اتریوم به ProgPoW و توقف ماینینگ ASIC

Colvin یکی از توسعه دهندگان اتریوم خواستار شفافیت بیشتر در مورد تاریخ قطعی نهایی شدن این تصمیم شده است.

وی با اظهار اینکه: همه ما از این وضعیت بلاتکلیفی خسته شده ایم، افزود:

کاش امروز قضیه را فیصله می دادیم. من از اینکه وقت بیشتری را در اختیار ممیزها قرار می دهیم، خوشحالم؛ اما دیگر حوصله ندارم تا ماه مه برای مشخص شدن تصمیم نهایی صبر کنم؛ چرا که افراد زیادی که تصمیم به سرمایه گذاری در این حوزه دارند، بلاتکلیف مانده اند و نمی دانند که بالاخره پول شان را خرج مثلا خریداری رک سی پی یو کنند یا خیر.

فارغ از این، توسعه دهندگان به توافق رسیدند که بازخورد های بیشتری را از اعضای جامعه کاربری اتریوم دریافت کنند. Jameson در همین باره می گوید:

ما هنوز همه راه ها را برای دریافت نظرات جامعه کاربری مورد بررسی قرار نداده ایم.

گروه توسعه دهندگان اتریوم نگاه ویژه ای هم به واکنش ها و آرای ماینرها خواهد داشت؛ با این حال Rettig خاطرنشان کرده که این آرا احتمالا نامتقارن خواهد بود. وی در توضیح ادعای خود گفته که هرچند یک رای محکم می تواند به به نفع اجرای به روز رسانی ProgPoW تعبیر شود، اما رای منفی لزوما حامل پیام خاصی نخواهد بود.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=27714
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x