ایستگاه خبر

جایزه پنجاه‌هزار دلاری برای هک شبکه‌های آزمایشی اتریوم

دنی رایان یکی از توسعه‌دهندگان اصلی اتریو‌م، طی توئیتی از هکرها دعوت کرده است که شبکه‌های آزمایشی اتریوم ۲.۰ را هک کند، و ۵۰۰۰ دلار جایزه بگیرند. وی با انتشار لینکی به صفحه گیت‌هاب جزئیات بیشتری از این فراخوان را توضیح داده است. این اطلاعیه در حالی بیان شده است که جامعه اتریو‌م درصدد توسعه‌ی هرچه بیشتر نسخه‌ی جدید اتریو‌م و بیشتر شدن استفاده از دیفای باعث رشد چشمگیر کارمزد گس شده است.

اهداف «شبکه های حمله» (Attacknet) نسخه مینیاتوری کلاینت‌های لایتهوس و پریزم (Prysm) اتریوم ۲.۰ است که دو بانک اطلاعاتی جداگانه‌اند و برای دسترسی به شبکه اتریوم ۲.۰ طراحی شده‌اند. برخلاف کلاینت‌های شناخته‌شده اتریو‌م نظیر گث و پریتی که در مجموع ۷۵۰۰ گره دارند، این اتک‌نت‌ها فقط شامل ۴ گره‌اند و دستیابی به هدف، که همان جلوگیری از نهایی‌سازی است را تسهیل می‌کنند.

ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریو‌م، در پست وبلاگی خود، «نهایی‌سازی» را عملیاتی خوانده است که به دلیل خطای سیستمی یا مداخلات خارجی برگشت‌پذیر نیست. توسعه‌دهندگان اتریوم ۲.۰ از هکرهای خبره درخواست کرده‌اند که با هک شبکه‌های آزمایشی اتریوم و مداخله نگذارند بلاک‌ها تأیید شوند. نظر تئوری یعنی در اثر این حملات تراکنش‌ها قابل بازگشت و سایر مداخلات و اقدامات مخرب امکان پذیر می‌شوند.

ماه گذشته، دنی رایان پستی درباره اتریوم ۲.۰ منتشر کرد و در آن جدول زمانی کلی برای ارتقاء اتریوم و برخی از چالش‌های فنی را که باید پیش از انتشار رفع شوند، توضیح داد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40213
دکمه بازگشت به بالا