ایستگاه خبر

اتریوم می‌تواند با معاملات دسته‌ای هزینه‌ها را کاهش دهد

طرح پیشنهادی جدید اتریوم، EIP-3074، می‌تواند با بهبود پشتیبانی از معاملات دسته‌ای هزینه‌ی تراکنش‌ها را کاهش دهد.

EIP-3074 می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد

مت گارنت، توسعه‌دهنده‌ی اتریوم، در حساب توئیتری‌اش به این طرح پیشنهادی اشاره کرد. در حال حاضر، معاملات دسته‌ای فقط در قراردادهای هوشمند اتریوم در دسترس است، به این معنی که این ویژگی اصولاً توسط توسعه‌دهندگان DApp و DeFi استفاده می‌شود. طبق توضیحات ارائه‌شده در این طرح پیشنهادی، این ویژگی اجازه می‌دهد کیف‌پول برای انجام معاملات دسته‌ای، به یک کیف‌پول قرارداد هوشمند تبدیل شود.

انگیزه‌ی اولیه‌ برای طرح EIP-3074 نیاز به معاملات اسپانسردار است. معاملات اسپانسردار معاملاتی‌اند که در آن هزینه‌ها توسط شخص دیگری جز معامله‌گر پرداخت شده است.

گارنت به Crypto Briefing گفت این طرح همچنین می‌تواند به‌طور غیر مستقیم هزینه‌ها را کم کند: «من انتظار دارم این طرح تأثیر غیرمستقیمی بر هزینه‌های پرداخت‌شده توسط کاربران داشته باشد زیرا هزینه‌ی گس یک معامله را می‌توان در یک دسته معاملات کم کرد.» وی افزود کاهش هزینه‌های پیش‌بینی‌شده چیزی حدود ۲۰ درصد است.

وی در پایان گفت این مزیت «فقط برای کاربرانی است که معاملاتشان توسط اسپانسری انجام می‌شود که معاملات دسته جمعی سایر کاربران را انجام می‌دهد.»

چه زمانی این ویژگی به اتریوم اضافه می‌شود؟

EIP-3074 برای بروزرسانی اتریوم در لندن پیشنهاد شده است که در ماه جولای انجام می‌شود.

مانع اصلی که می‌تواند از اجرای ویژگی جلوگیری کند، بردار احتمالی حمله است. گارنت در توییتر خود نوشت: «اگر یک فراخواننده دارای نقص امنیتی شدیدی باشد، تمام حساب‌هایی که در گذشته از این دعوت‌کننده استفاده می‌کردند در معرض خطر قرار می‌گیرند.»

پیشنهاد مطالعه: هزینه گس اتریوم: یک توضیح ساده

حتی اگر این پیشنهاد در ماه جولای ارائه نشود، نسخه‌ی به‌‌روزرسانی‌شده‌ی لندن دارای یک ویژگی قابل توجه دیگر است: EIP-1559، که هدف آن بهبود هزینه‌ها از طریق هزینه‌سوزی است.

طی چند ماه گذشته اتریوم با تراکم گسترده‌ای روبرو بوده و متوسط ​​هزینه‌ی معاملات آن در حال حاضر ۲۱ دلار است. به این ترتیب، کاهش هزینه‌ها برای جامعه‌ی توسعه‌دهنده‌ی اتریوم بسیار حیاتی است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=44727
دکمه بازگشت به بالا