ایستگاه خبر

گلدمن ساکس: اتریوم از بیت کوین پیشی می‌گیرد

گلدمن ساکس اعتقاد دارد اتریوم می‌تواند به منبع ارزشی اصلی کریپتو تبدیل شود. بانک‌های بزرگ سرمایه‌گذاری پتانسیل بالایی در اتریوم می‌بینند. طبق یادداشتی که روز سه شنبه توسط Business Insider منتشر شده، گلدمن ساکس معتقد است که اتریوم می‌تواند به‌عنوان ذخیره ارزش اصلی کریپتو از بیت کوین پیشی بگیرد. این یادداشت خاطر نشان می‌کند که اتریوم در حال حاضر بالاترین پتانسیل را برای استفاده واقعی را دارد و محبوب‌ترین پلتفرم توسعه برای اپلیکیشن‌های قرارداد هوشمند است.

یادداشت روز سه‌شنبه اولین یادداشتی نیست که در آن گلدمن درباره پتانسیل‌های اتریوم اظهارنظر می‌کند. در ماه مه، این بانک سرمایه‌گذاری گزارشی منتشر کرد و در مورد توانایی این رمز ارز به‌عنوان یک کلاس دارایی سازمانی بحث کرد. این گزارش، با این استدلال که ارزش بلاکچین به اطلاعات ذخیره شده در آن بستگی دارد، ادعا کرد که اتریوم می‌تواند در آینده به بلاکچین شماره یک تبدیل شود و از بیت کوین پیشی بگیرد. این بانک علاوه بر محصولات بیت کوین خود در ماه ژوئن، آپشن‌های اتریوم و معاملات آتی را نیز آغاز کرد.

با وجود چشم‌انداز صعودی اتریوم، این بانک همچنین اظهار کرد رمز ارزها به طور کلی به دلیل نوسان زیاد نمی‌توانند با دارایی‌های امنیی مانند طلا رقابت کنند. در این یادداشت آمده است:

«طلا به همان اندازه که با سایر دارایی‌های پرریسک مانند سهام و کالاهای دوره‌ای رقابت می‌کند، با کریپتو هم رقابت می‌کند. ما طلا را به عنوان یک سپر دفاعی تورم و کریپتو را به‌عنوان یک سپر تورمیی پر ریسک در نظر می‌گیریم.»

تأیید اتریوم از گلدمن ساکس چند روز پس از گزارشی منتشر شد که دو تحلیلگر ارشد در جی‌پی مورگان ارائه کرده بودند. این گزارش افزایش پذیرش اتریوم را پس از انتقال برنامه‌ریزی شده آن به الگوریتم اثبات سهام، پیش‌بینی می‌کند، و اشاره کرده بود که ممکن است بازار پاداش سهام آن تا سال ۲۰۲۵ به ۴۰ میلیارد دلار برسد.

 

پیشنهاد مطالعه: گواه اثبات کار در مقابل گواه اثبات سهام

 

Source

https://coiniran.com/?p=46453
دکمه بازگشت به بالا