ایستگاه خبر

توسعه‌دهندگان اتریوم از یک شبکه آزمایشی جدید به نام Holli خبر دادند

توسعه‌دهندگان هسته‌ اصلی اتریوم در حال کار بر روی یک شبکه آزمایشی جدید به نام Holli هستند تا به مشکلات مربوط به خرید اتر در شبکه‌های آزمایشی بلاکچین را برطرف کنند.

شبکه آزمایشی Holli به دنبال رفع چالش‌های عرضه اتر در سایر شبکه‌های آزمایشی اتریوم و بهبود محیط‌های آزمایشی است.

شبکه آزمایشی Holli

تیم بیکو از بنیاد اتریوم اعلام کرده است توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم در حال برنامه‌ریزی برای یک شبکه آزمایشی جدیدند که قرار است اواخر امسال راه‌اندازی شود. به گفته بیکو، این شبکه آزمایشی که Holli نام دارد، برای رفع مشکلاتی خرید اتر در شبکه‌های آزمایشی اولیه اتریوم، مانند شبکه آزمایشی Goerli، راه‌اندازی شده است.

انتظار می‌رود شبکه آزمایشی Holli در اواخر سال جاری راه‌اندازی شود. این شبکه همچنین به دنبال بهبود محیط تست برای توسعه‌دهندگان برنامه‌ها و کلاینت‌ها و اپراتورهای نود در اتریوم است.

مسئله گوئرلی

شبکه‌های آزمایشی زنجیره‌های بلاکچینی هستند که برای اهداف آزمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شبکه‌ها به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند برنامه‌های جدید را راه‌اندازی و آزمایش کنند، اشکالات را برطرف کنند و تا برای فعالسازی در شبکه اصلی آماده شوند. اتریوم در حال حاضر دو شبکه آزمایشی اولیه دارد: گوئرلی و سپولیا (Sepolia).

گوئرلی برای اتریوم بسیار مهم است زیرا اولین و اصلی‌ترین شبکه آزمایشی چند کلاینتی بومی است که توسط اعتبارسنج‌ها استفاده می‌شود. با این حال، به گفته بیکو، روش توزیع شبکه آزمایشی برای اتر بومی (GoETH) با حالت آرمانی خود فاصله زیادی دارد. مشکل اینجاست که توزیع GoETH تنها به چند اعتبارسنج بستگی دارد. این اعتبارسنج‌ها تنها پس از گذراندن آزمایش تأیید، مقادیر کمی GoETH را بین کاربران توییتر توزیع می‌کنند. با این حال، این روش نگرانی‌هایی را در مورد حفظ حریم خصوصی و زمان ایجاد کرده است.

البته اقداماتی برای رسیدگی به شکایات رو به افزایش توسعه‌دهندگان در مورد خرید GoETH صورت گرفته است. برای مثال، سازندگان پروتکل Zero یک استخر نقدینگی زنجیره‌ای راه‌اندازی کردند که به کاربران اجازه می‌داد GoETH بخرند. با این حال، این موضوع نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است که بر ماهیت رایگان شبکه آزمایشی گوئرلی تأثیر بگذارد.

سپولیا و تلاش برای برطرف کردن مشکل عرضه

شبکه آزمایشی سپولیا تلاش کرد با استفاده از طرحی که به اعتباردهنده‌ها اجازه می‌داد در شبکه آزمایشی اتر بومی (SepETH) ضرب کنند، مشکل عرضه را برطرف کند. با این حال، شبکه آزمایشی سپولیا برای اعتبار سنج‌های بدون مجوز باز نیست، به این معنی که تعداد کمی از افراد می توانند عرضه SepETH را ذخیره کنند.

در نتیجه، بیکو و دیگر توسعه‌دهندگان اصلی در اتریوم، یک شبکه آزمایشی جدید را معرفی کردند که به رفع مشکلات عرضه کمک می‌کند و همچنین محیط آزمایشی بهتری را برای توسعه‌دهندگان و اعتبارسنج‌ها فراهم می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: انواع کلاه‌برداری‌های مرتبط با اتریوم ۲.۰

 

Source

https://coiniran.com/?p=61191
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x