ایستگاه خبر

بمب سختی اتریوم برای سومین بار به تعویق افتاد!

کمتر از یک ماه از پس از آپدیت استانبول در ۸ دسامبر ۲۰۱۹، شبکه اصلی اتریوم انشعاب سخت Muir Glacier را پشت سر گذاشت. آپدیت Muir Glacier در تاریخ ۲ ژانویه در بلاک ۹۲۰۰۰۰۰ اجرا شد و EIP 2384 را فعال کرد.  این آپدیت باعث به تاخیر افتادن بمب سختی می‌شود. اشکالی در یکی از الگوریتم‌های اتریوم موجب به‌وجود آمدن بمب سختی است. بمب سختی می‌تواند سختی استخراج بلاک جدید در اترویم را به طرز چشمگیری افزایش دهد. Muir Glacier طوری طراحی شده که بمب سختی را تا ۴ میلیون بلوک دیگر یا ۶۱۱ روز به تعویق بیاندازد. برخی توسعه‌دهندگان اتریوم خواستار حذف کامل این الگوریتم شدند ولی تیم توسعه‌دهنده در نهایت تصمیم گرفت بمب سختی را یکبار دیگر به تعویق بیاندازد.

این سومین بار است که شبکه اتریوم بمب سختی را به تاخیر می‌اندازد. دو مورد قبل در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ انجام شده‌اند. قبل‌تر پیش‌بینی میشد بمب سختی در اواسط سال ۲۰۲۰ خود را نشان دهد اما این اتفاق در اکتبر افتاد و جامعه اتریوم را مجبور کرد زودتر به آن واکنش نشان دهند.

علاوه بر شبکه اصلی اتریوم، شبکه تستی Ropsten هم این آپدیت را در بلاک ۷۱۱۷۱۱۷ انجام داد ولی سایر شبکه‌های تستی اتریوم بدون تغییر ماندند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36004
دکمه بازگشت به بالا