ایستگاه خبر

بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین با مدل Stock-to-Flow بیت کوین مخالف است

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، در توئیتر خود نوشت که با مدل Stock-to-Flow بیت کوین (S2F) که اولین بار توسط آنالیزور هلندی با نام مستعار PlanB در مارس ۲۰۱۹ منتشر شد، مخالف است.

طبق گزارش U.Today کاهش ۵۰ درصدی پاداش استخراجگران بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین در ۱۱ مه باعث شکسته شدن رکورد جستجوها در این باره شد. عموماً اعتقاد بر این است که این رویداد تاکنون منجر به افزایش قابل توجه قیمت شده است. از جولای سال ۲۰۱۶ تا مه ۲۰۱۹، بیت کوین ۱،۲۵۰ درصد صعود کرد. پیش از آن، در اولین چرخه چهار ساله که از نوامبر ۲۰۱۲ آغاز شده بود، با سرعت تقریباً ۷،۰۰۰ درصد رشد کرده بود. با این وجود، نوسانات قیمت بیت کوین باعث می شود که نظریه متداول درباره بیت کوین غیرقابل ارزیابی باشد. این در اصل بدان معنی است که زمان بندی اثبات یا رد آن را دشوار می‌کند. به عنوان مثال، پادشاه رمزارزها در میانه سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ به بیشترین میزان خود یعنی ۲۰،۰۰۰ دلار رسیده است.

S2F منتقدان زیادی دارد

مدل Stock-to-Flow بیت کوین پیش‌بینی می‌کند که قیمت بعد از هر کاهش پاداش به طرز چشمگیری بالا می‌رود زیرا این رمزارز کمیاب‌تر می‌شود.

در حقیقت، اکنون نرخ تورم سالانه بیت کوین پایین تر از طلا است. با این حال، دور از هیاهوهای حاشیه‌ بیت کوین، این مدل با شک و تردید زیادی روبرو می‌شود. بسیاری افراد از قابلیت‌های آن را زیر سؤال می‌برند زیرا نتوانسته عاملی برای افزایش تقاضا باشد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39462
دکمه بازگشت به بالا