ایستگاه خبر

برنامه‌ریزی بنیان‌گذار اتریوم برای ارتقای ETH 2.0

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، جزئیات برنامه‌های خود را برای ارتقای ETH 2.0 برای بهبود بیشتر مقیاس‌پذیری، بی‌نیازی به اعتماد و مقاومت در برابر سانسور ارائه کرده است.

نقشه راه برای بهبود مقیاس‌پذیری

یک سال از راه‌اندازی Beacon Chain، یکی از برجسته‌ترین ارتقاءهایی که شبکه را برای اتریوم ۲.۰ آماده می‌کند، می‌گذرد. این ارتقا به کاربران اجازه می‌دهد تا اعتبارسنجی ETH 2.0 را با قرار دادن اتریوم، طبق گزارش‌ها تا ۱۰ درصد درآمد سالانه، کاهش ماینرها برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها، و افزودن بلاک‌های جدید، تایید کنند.

بوترین در آخرین وبلاگ خود با عنوان Endgame که در سالگرد Beacon Chain منتشر شد، در مورد اینکه چگونه می‌توان مقیاس‌پذیری را در ارتقای اتریوم بدون قربانی کردن سایر ویژگی‌ها بیشتر کرد، صحبت می کند. برای انجام این کار، بوترین آزمایشی را پیشنهاد کرده است که تأثیر فرکانس بلوک بالا، اندازه بلوک بالا و تعداد تراکنش‌ها در ثانیه را بر میانگین بلاکچین تعیین می‌کند.

دستورالعمل‌های نقشه راه – «پایان بازی»

بوترین یک نقشه راه گام به گام برای اطمینان از نتایج آزمایش پیشنهادی خود ترسیم کرده است. اولا، او اضافه کردن یک ردیف دوم از staking را توصیه می‌کند که به منابع کمتری برای اجرای اعتبارسنجی بلوک توزیع شده نیاز دارد. ثانیا، بوترین پیشنهاد کرد که ضد تقلب یا ZK-SNARK ها را اجرا کند تا به کاربران اجازه دهد اعتبار بلوک را با هزینه کم بررسی کنند. ثالثاً، او نمونه‌گیری در دسترس بودن داده‌ها را معرفی می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد در دسترس بودن بلوک را بررسی کنند. وی در پایان با افزودن کانال‌های تراکنش ثانویه از سانسور جلوگیری می‌کند.

او نوشت:

این موضوع از نظر زیبایی‌شناختی پسندیده نیست، اما تضمین‌های اولیه‌ای را ارائه می‌کند که ما به دنبال آن هستیم: حتی اگر تک تک سهامداران اصلی (تولیدکنندگان بلوک) قصد حمله یا سانسور را داشته باشند، بدترین کاری که می‌توانند انجام دهند این است که همه آن‌ها آفلاین شوند. به طور کامل، در این مرحله، زنجیره پذیرش تراکنش‌ها را متوقف می‌کند تا زمانی که جامعه منابع خود را تجمیع کند و یک گره اصلی صادقانه است، راه‌اندازی کند.

تولید بلوک متمرکز باقی می ماند

بوترین اضافه می‌کند که مراحل فوق به زنجیره‌ای منجر می‌شود که در آن اعتبارسنجی بلوک غیرقابل اعتماد و بسیار غیرمتمرکز است، همراه با محافظت ضد سانسور اضافه شده. با این حال، تولید بلوک متمرکز باقی خواهد ماند.

بوترین همچنین در مورد اجرای “Roll-ups” صحبت کرد و ادعا کرد که راه حل‌های لایه دو که تراکنش‌های خارج از زنجیره اصلی اتریوم را پردازش می‌کنند ممکن است پتانسیل کمک به تولید بلاک‌های توزیع شده را داشته باشند.

 

پیشنهاد مطالعه: اتریوم ۲.۰ چیست؟ (Ethereum 2.0) تاریخ عرضه اتریوم ۲

 

Source

https://coiniran.com/?p=48674
دکمه بازگشت به بالا