ایستگاه خبر

فورک جدید اتریوم کلاسیک و بازگشت ماینرها به شبکه

شبکه اتریوم کلاسیک (ETC) هاردفورک جدیدی را با هدف افزایش مشارکت ماینر و افزایش امنیت راه‌اندازی خواهد کرد.

طبق گفته ETC explorer توسط Blockscout، حدود ساعت ۳:۴۵ UTC یکشنبه، شبکه اصلی ETC (ETC ، ۰.۹۶٪ +) به بلوک ۱۱،۷۰۰،۰۰۰ رسید، و به طور خودکار نسخه‌ی پیش‌بینی‌شده Thanos را راه‌اندازی می‌کند.

تری کالور، مدیر عامل شرکت ETCLabs، درباره Thanos به CoinDesk گفت: تانوس یک مرحله مهم است زیرا این شبکه برای بهبود پشتیبانی از ماینرهای فعلی و جلب فعالان جدید فعالیت می‌کند.
به طور خاص، با ارتقا پروتکل تانوس (ECIP-1099) اندازه DAG (نمودار Acyclic مستقیم) را به زیر ۴ گیگابایت می‌رسد، به این معنی که واحد پردازش گرافیک ۳ و ۴ گیگابایتی (GPU) می‌توانند بار دیگر شبکه را استخراج کنند.

همچنین مدت زمان استخراج ETC دو برابر شده از ۳۰،۰۰۰ به ۶۰،۰۰۰ بلوک رسیده است، که باعث افزایش سرعت DAG (که با هر دوره رشد می‌کند) می‌شود. با توجه به یک پست در وبلاگ ETC، با اجرای این برنامه، GPUهای ۴ گیگابایتی برای سه سال دیگر پشتیبانی می‌شوند.

|| بیشتر بخوانید: سافت فورک ها، هارد فورک ها، اجبار ها و پیش فرض ها ||

کالور گفت: این ارتقا به ماینرها با سیستم‌های GPU 3 گیگابایتی و ۴ گیگابایتی اجازه می‌دهد تا استخراج خود را از سر بگیرند، در نهایت امنیت شبکه افزایش می‌یابد و اکوسیستم استخراج  سالم‌تر می‌شود.

قبل از بروزرسانی، اندازه DAG به ۴ گیگابایت بسیار نزدیک بود، بنابراین برخی از کارت‌های استخراج GPU قدیمی مجبور به ترک شبکه شدند. ارتقا Thanos به طور مؤثر اندازه DAG را از ۳.۹۴ گیگابایت به ۲.۴۷ گیگابایت کاهش داد.

به گفته کالور، بیش از ۹۰ درصد ماینرهای فعلی موجود به فورک Thanos مهاجرت کرده‌اند. بعلاوه، با ورود آنلاین ماینرها، هش ریت شبکه نیز افزایش چشمگیری داشته است.

اتریوم کلاسیک تعدادی از حملات به اصطلاح ۵۱٪ را از سر گذرانده و تلاش کرده تا تدابیری برای مقاوم‌سازی شبکه به کار بگیرد.

Source

https://coiniran.com/?p=42290
دکمه بازگشت به بالا