ایستگاه خبر

اتریوم کلاسیک Phoenix Hard Fork را اجرایی کرد

اتریوم کلاسیک به روزرسانی برنامه‌ریزی شده خود را اجرایی کرد تا ویژگی‌های نسخه استانبول را به زنجیره کلاسیک انتقال دهد و دو پروتکل را به طور کامل با یکدیگر سازگار کند. اتریوم کلاسیک، خواهر دوقلوی شبکه اتریوم، هاردفورک فوئنیکس خود را در تاریخ 31 ماه می اجرا کرد که شامل ویژگی‌های فورک قبلی، نسخه استانبول، بود.

به روز رسانی بدان معنی است که دو شبکه پروتکل مشابهی دارند و بنابراین کاملاً با هم سازگار هستند. این هاردفورک برای بلوک 10،500،839 برنامه ریزی شده بود که در ساعت 8 بعد از ظهر ۳۱ می ماین شد.

این فورک سومین سری از جدیدترین نسخه‌های اخیر و هدف آن همگام شدن با نسخه‌های محبوب دیگر است. در ماه دسامبر، فورک آگارتا ویژگی‌های نسخه قسطنطنیه را به اتریوم منتقل کرد و نسخه آتلانتیس در اوایل سپتامبر 2019 فعال شد.

افری شوودون، توسعه‌دهنده اتریوم گفت: گنجاندن ویژگی‌های نسخه استانبول بدین معنی است که دو پروژه به برابری پروتکل رسیده‌اند. برخی از دردسرهای جزئی در نتیجه این فورک اتفاق افتاد چون بخش کوچکی از استخراجگران در زنجیره قدیمی باقی مانده‌ بودند. برخی از مشتری‌ها، به ویژه Hyperledger Besu، هنوز با این هاردفورک همگام نشده‌اند. البته تیم اتریوم گفت که این نباید روی شبکه تأثیر بگذارد زیرا Besu در درجه اول در تنظیمات اقتصادی شرکت مورد استفاده قرار می‌گرفت.

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا