ایستگاه خبر

ناک‌اوت اتریوم کلاسیک ، سه حمله ۵۱ درصدی در یک ماه

بلاکچین اتریوم کلاسیک، عصر شنبه، دوباره در معرض حمله ۵۱ درصدی قرار گرفت. این سومین بار در ماه اخیر است که به بلاکچین اتریوم کلاسیک حمله می‌شود. شرکت استخراج Bitfly این بار نیز، مانند حمله اول در ۱ آگوست، این حمله را کشف کرد.

طبق توئیتی که توسط Bitfly منتشر شده است، این حمله بیش از ۷۰۰۰ بلاک را، معادل میزان استخراج دو روز، دوباره تشکیل داد. دو حمله اول به ترتیب ۳۶۹۳ و ۴۰۰۰ بلاک را ایجاد کرده بودند.

جالب توجه این که، ETC Labs سازمان پیشرو و پشتیبان اتریوم کلاسیک، برای حفاظت از شبکه اتریوم کلاسیک از حملات بیشتر استراتژی‌ای تدوین کرده بود که شامل ماینینگ دفاعی و برای تثبیت نرخ هش در حال ریزش اتریوم کلاسیک و دفاع در برابر حملات ۵۱ درصدی آینده بود.

استوان لوهیا، از کارکنان بخش هماهنگی آزمایشگاه ETC Labs، در پیامی خصوصی به Coindesk گزارش کرده بود که زمان حمله را «بسیار مشکوک» می‌داند چون فقط یک روز بعد از جلسه توسعه‌دهندگان Ethereum Core در مورد نوآوری تهاجمی در گواه اثبات کار بلاکچین این شبکه اتفاق افتاده است.

شرکت ETC Cooperative، از شرکت‌های شناخته‌شده حامی توسعه شبکه اتریوم کلاسیک،‌ ضمن توئیتی در مورد حمله شنبه گفت:

«ما از حمله امروز آگاهیم و ضمن همکاری با دیگران، تلاش می‌کنیم تا هر چه سریع‌تر راه‌حل‌های پیشنهادی را آزمایش و ارزیابی کنیم.»

پس از دو حمله اول، صرافی OKEx در واکنش به این حملات گفت به دلیل ناامنی بالا در شبکه اتریوم کلاسیک، آن را از لیست ارزهای دیجیتال مجاز صرافی خارج می‌کند.

مدیر عامل صرافی اوراق مشتقه ارزهای دیجیتال FTX، سم بنکمن فراید، در پیامی خصوصی به Coindesk گفت این صرافی نیز در مورد قراردادهای آتی اتریوم کلاسیک تجدیدنظر خواهد کرد، گرچه FTX از معاملات Spot trading پشتیبانی نمی‌کند و ناامنی شبکه تأثیر مستقیم چندانی بر خطر ارائه معاملات آتی ندارد.

به نظر می‌رسد که قیمت کوین اتریوم کلاسیک چندان تحت تأثیر این حملات قرار نگرفته است. این ارز دیجیتال در آخرین معاملات با قیمت ۶.۸۶ دلار معامله شده و افت قیمت آن پس از حمله دوم کمتر از ۴ درصد بوده است. اتریوم کلاسیک به طور میانگین در تمامی ماه آگوست بین ۶ تا ۸ دلار معامله شده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40977
دکمه بازگشت به بالا