ایستگاه خبر

یک باگ امنیتی موجب انشعاب در بلاک‌چین اتریوم شد!

یک باگ امنیتی که چندی پیش زبان‌ برنامه‌نویسی Geth را با مشکل روبرو کرده بود، اکنون باعث انشعاب در شبکه‌ی اصلی اتریوم شده است. این اشکال از دسترسی شبکه به نودهای اجرایی روی کلاینت قدیمی اتریوم جلوگیری به‌عمل می‌آورد، درنتیجه ممکن است خطر دو بار خرج کردن یا (double-spending) و دست رفتن سرمایه، را به‌همراه داشته باشد.

Geth که کوتاه‌شده‌ی عبارت «Go Ethereum» است، با پست توئیتی اعلام کرد که این باگ نسخه‌ی قدیمی Geth را هدف قرار داده و به شکل‌گیری یک انشعاب یا fork در شبکه‌ی اصلی اتریوم انجامیده است. این توئیت از تمام نودها درخواست نمود که بلافاصله نرم‌افزار خود را به آخرین نسخه‌ی موجود (۱.۱۰.۸) که دو روز پیش منتشر شد، بروزرسانی نمایند.

یک باگ امنیتی موجب انشعاب در بلاک‌چین اتریوم شد!

وسعت آسیب‌پذیری و توصیه‌ی توسعه‌دهندگان

Tim Beiko، توسعه‌دهنده‌ی اتریوم، معتقد است با‌آنکه اکثر ماینرها بر شبکه‌ی جدید اتریوم فعال‌اند، اما استخرهای استخراجی مانند Flexpool ،BTC.com و Binance همچنان بر بستر نسخه‌ی آسیب‌پذیر قدیمی حضور دارند. این باگ تنها اتریوم را تهدید نمی‌کند، بلکه ممکن است بلاک‌چین‌های دیگری مانند زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC)، Polygon و DAI را نیز مورد هدف قرار دهد.

طبق شایعات موجود در توئیتر، وسعت این آسیب‌پذیری به زنجیره‌ی هوشمند بایننس هم رسیده است. این باگ ۵۴ درصد از نودهای موجود را از شبکه‌ی اصلی جدا کرده است.

توسعه‌دهندگان از کاربران خواستند تا زمانی که راه‌حلی برای وضع موجود پیدا نشده است، از انجام هرگونه تراکنش در شبکه‌ی اتریوم خودداری نمایند. همچنین توصیه‌ می‌شود که از انجام تراکنش‌های مهم در بلاک‌چین‌های مرتبط نیز پیرهیز گردد.

در هنگام نگارش این خبر کارمزد شبکه‌ی اتریوم یا هزینه‌ی گس، بسیار بالاتر از میانگین خود بوده است.

پیشنهاد مطالعه: فورک و انواع آن

Source

https://coiniran.com/?p=47240
دکمه بازگشت به بالا