ایستگاه خبر

در ادامه روندهای صعودی بازار، اتریوم هم از مرز ۹۰۰ دلار گذشت!

اتریوم، دومین رمزارز بزرگ جهان، امروز در آخرین فعالیت آخر هفته سطح ۹۰۰ دلار را پشت سر گذاشت. این قیمت هنوز هم در حدود ۵۰۰ دلار از بالاترین قیمت این رمزارز در ژانویه ۲۰۱۸ یعنی ۱۴۳۲ دلار کمتر است.
فشار آخر هفته اتریوم به این معنی است که سکه در روز گذشته ۲۰٪ و در هفته گذشته ۴۳٪ افزایش یافته است. قیمت فعلی آن، ۹۱۲ دلار، و ارزش بازار آن ۱۰۴ میلیارد دلار است و حدود یک ششم ارزش بازار بیت کوین است. در زمان نگارش این خبر، بیت کوین ۶۲۶ میلیارد دلار سرمایه دارد.
Alt-Szn بار دیگر در میان ما است. امروز همه آلتکوین‌ها افزایش داشتند: Dogecoin 70٪ ،VeChain 26٪ ،Litecoin 17٪ و Maker 15٪. حتی Tether، رمزارزی که قرار است به دلار آمریکا متصل شود، امروز به ۱.۰۲ دلار رسید.
فقط XRP، سکه‌ای که اغلب بیشترین سود را از آلتکوین‌ها می‌برد، در روند نزولی است. امروز این سکه ۱.۴۱٪ و در هفته گذشته ۲۲٪ افت کرد. این روند نزولی به دلیل شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از خالقان آن اتفاق افتاد.
عامل اصلی این تحرکات، بیت کوین است که در این هفته به بالاترین قیمت خود یعنی ۳۴۴۰۸ دلار رسیده است. بیت کوین در آخر این هفته حدود ۴۰۰۰ دلار افزایش یافت.
تحلیلگران این امر را به هجوم سرمایه‌گذاران سازمانی و افزایش فعالیت سرمایه‌گذاران خرد نسبت دادند.
برخی گفته‌اند افزایش سرسام‌آور قیمت بیت کوین می‌تواند نتیجه پذیرش جریان اصلی باشد. Skybridge Capital، متعلق به مدیر ارتباطات سابق کاخ سفید، آنتونی اسکاراموچی، روز دوشنبه یک صندوق بزرگ بیت کوین افتتاح می‌کند و مدیرعامل MicroStrategy، مایکل سایلور، پس از دادن رأی نهایی به یک سرمایه‌گذاری ده رقمی، به حمایت از این توکن ادامه می‌دهد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42949
دکمه بازگشت به بالا