ایستگاه خبر

رقیب اصلی بیتکوین رکورد جدیدی ثبت کرد

قیمت اتر، ارز دیجیتالی بلاکچین اتریوم، در روز جشن شکرگذاری به رشد قابل توجهی دست پیدا کرد.

اتر اتریوم رقیب اصلی بیتکوین، یک رکورد تازه ثبت کرد

رمزارز اتر اتریوم، در روز پنجشنبه رکورد بالاترین رقم فروش خود یعنی مبلغ 425.55 دلار را به ثبت رساند. قیمت این رمزارز، از ابتدای سال جاری بیش از 5000 درصد (به 20 برابر قیمت خود در اوایل سال) دست یافت.

نرخ فروش این رمز ارز با توجه به داده های وب سایت Coinmarketcap در روز پنج شنبه، به بالاترین میزان خود تاکنون یعنی رقم 425.55 دلار رسید. با این اتفاق، رکورد قبلی قیمت اتر اتریوم با نرخ 414.76 دلار که مربوط به ماه ژوئن بود، شکسته شد. قیمت اتر از آغاز سال جاری، بیش از 5000 درصد افزایش یافته است. این رمزارز با حجم کل بازار سرمایه خود به ارزش بیش از 40 میلیارد دلار، دومین رمزارز بزرگ مارکت محسوب می شود.

اتر اتریوم

این افزایش قیمت پس از پیش بینی یک سرمایه گذار میلیاردر به نام Mike Novogratz صورت گرفت که تا پایان سال، ثبت رکورد قیمت 500 دلار را برای اتر اتریوم و قیمت 10 هزار دلار را برای بیتکوین پیش بینی کرده بود. وی همچنین متذکر شده بود که عدم اعتماد تعداد زیادی از سرمایه گذاران به نهادهای قانونی و مراکز مالی، که خود ناشی از بحران اقتصادی سال 2008 است، باعث سرازیر شدن سرمایه آنها به مارکت رمز ارز هایی از قبیل بیتکوین و اتر اتریوم خواهد شد.

هرچند، بیتکوین کش نیز که در اوایل سال جاری از انشعاب بلاکچین اصلی بیتکوین به وجود آمد، به عنوان یک ارز مجازی در این رقابت حضور داشت. قیمت این ارز در روز جمعه به میزان 19 درصد افزایش یافت و به مرز 1789.50 دلار رسید. بیتکوین کش در اوایل همین ماه، برای مدت زمان کوتاهی توانست دومین جایگاه مارکت ارزهای دیجیتالی را به خود اختصاص دهد.

رشد مبادلات اتر تا روز جمعه ادامه داشت و به این ترتیب اتریوم توانست در ساعت 10:30 صبح روز جمعه، رکورد جدید 450.23 دلار را به ثبت برساند.


نوشته مرتبط:

قیمت بیتکوین از ۸۰۰۰ دلار هم فراتر رفت

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا