ایستگاه خبر

اتریوم باعبور از مقاومت، اوج‌ قیمتی بالاتری را هدف می‌گیرد

پس از آنکه اتریوم موفق شد خطوط مقاومت خود را بشکند، داده‌های آن‌چین این رمز ارز حاکی از شکل‌گیری یک روند گاوی باهدف اوج‌ قیمتی بالاتر است. اتریوم که دومین دارایی‌ دیجیتال ازلحاظ ارزش بازار است طی ۵ روز گذشته تا ۱۵.۷ درصد افزایش قیمتی داشته است.

Luke Martin، تحلیلگر تکنیکال بازار، معتقد است که این رفتار قیمت صعودی موجب عبور از یک مقاومت سرسخت شد که از آغاز سال میلادی جدید مانع پیشرفت اتریوم شده بود. با تداوم این روند می‌توان شاهد عبور قیمت هرواحد از ETH بیش از سطح مقاومت روانی ۳۰۰۰ دلاری بود.

داده‌های ارائه‌شده ازسوی IntoTheBlock خبر از وجود مقاوت‌های بسیار ضعیف و ناچیزی در ادامه‌ی روند ETH می‌دهند. مهم‌ترین دیوار عرضه‌ی فعلی سطح قیمتی ۲۸۶۰ دلاری بود که باحضور تقریبا ۸۰۰ هزار آدرس کیف‌پول روبه‌رو و شکسته شد و اکنون به‌عنوان خط حمایتی جدیدی برای دست‌یابی به سطح ۳۳۰۰ دلاری عمل می‌کند.

اتریوم باعبور از مقاومت، اوج‌ قیمتی بالاتری را هدف می‌گیرد

برداشت ETH از صرافی‌ها به‌این رویکرد گاوی اعتبار بیشتری می‌بخشد. در روز گذشته بیش از ۱۸۰ هزار واحد ETH از کیف‌پول صرافی‌های شناخته‌شده برداشت شده است. به‌گفته‌ی IntoTheBlock این بزرگترین جریان خروج دارایی از صرافی‌های متمرکز از آغاز سال ۲۰۲۲ بوده است. رکورد پیشین اتریوم به اکتبر ۲۰۲۱ مربوط می‌شود که درپی آن قیمت این رمز ارز ۱۵ درصد جهش یافت.

علاوه‌بر پیشرفت فوق، به‌نظر می‌رسد که جفت معاملاتی ETH/BTC نیز درحال آماده‌سازی برای یک روند صعودی است. جفت ETH/BTC از می ۲۰۲۱ در یک کانال موازی قرار گرفته است که با هر بار نزول به کف‌های پایینی تا ۴۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است، اما پس از برخورد با خطوط مقاومتی مجددا مجبور به عقب‌نشینی شده است.

اتریوم باعبور از مقاومت، اوج‌ قیمتی بالاتری را هدف می‌گیرد

با تداوم چنین روندی باید شاهد آن بود که نسبت اتریوم به بیت‌کوین تا ۰.۰۷۸ یا حتی ۰.۰۹۸ افزایش یابد، به‌بیان دیگر، نسبت ۰.۰۷۸ نشانگر آن است که ارزش بازار اتریوم معادل با نصف بیت‌کوین خواهد بود. براساس پیش‌بینی اغلب متخصصین، اتریوم برای اینکه بتواند جایگاه بیت‌کوین را تصاحب و پدیده‌ی فیلیپینگ را اجرا کند، نیازمند یک ضریب نسبی ۰.۱۵۹ خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: فلیپنینگ (Flippening) چیست؟ آیا دامیننس بیت کوین پایان خواهد یافت؟

Source

https://coiniran.com/?p=50301
دکمه بازگشت به بالا