ایستگاه خبر

در پی پیش‌بینی عرضه قراردادهاى آتى‌ اتریوم در بورس شیکاگو (CME)، قیمت این رمزارز افزایش یافت

همزمان با راه‌اندازی یک محصول جدید مالی اتریوم توسط یکی از بازیگران کلیدی بازار مشتقات، روند بازار به طرز فراگیری صعودی یا گاوی شده است.

قراردادهای آتی اتریوم در گروه CME

به دنبال اعلام بزرگترین صرافی بازار مشتقات جهان یعنی گروه شیکاگو (CME) برای عرضه‌ی قراردادهای آتی اتریوم در تاریخ هشتم فوریه، این رمزارز با استقبال زیادی از سوی جامعه‌ی رمزنگاری مواجه شده است.

قراردادهای نقدی جدید به سرمایه‌گذاران نهادی امکان این را می‌دهد تا بتوانند دارایی‌های دیجیتال را با نسبت 50 به 1 و بر اساس نرخ مرجع اتریوم-دلار گروه CME معامله نمایند. در بیانیه‌ی رسمی این شرکت آمده است که معامله‌ی این محصول از ساعت 18:00 روز شنبه تا ساعت 17:00 روز جمعه ممکن خواهد بود.

اهمیت این رویداد به اندازه‌ای است که موسسه‌ی سرمایه‌گذاری Grayscale در حال آماده‌سازی خود برای نوسانات احتمالی پیش رو شده است.

در همین راستا این موسسه صندوق سرمایه‌گذاری اتریوم خود را برای سرمایه‌گذاران معتبر بازگشایی نموده و توانسته است بیش از 76 میلیون دلار قرارداد آتی اتریوم خریداری نماید. در حال حاضر موسسه Grayscale مالک بیش از 3 میلیون واحد اتریوم است که نزدیک به 4.60 میلیارد دلار ارزش دارد.

می‌توان اینگونه برداشت کرد که افزایش چشمگیر فشار خرید تاثیر قابل‌توجهی بر قیمت اتریوم داشته و امکان دارد رکورد اوج قیمت (ATH) آن را بشکند.

هدف اتریوم قیمت 2000 دلار است

اگرچه رمزارز اتریوم توانست در 5 فوریه اوج قیمت خود را شکسته و به 1767 دلار برسد، اما بعید بنظر می‌رسد که این روند صعودی به پایان رسیده باشد.

پیشنهاد مطالعه: تعداد تراکنش‌های بلاک چین اتریوم در مجموع به یک میلیارد عدد رسید

اتریوم که دومین رمزارز بزرگ جهان از نظر حجم بازار است به تازگی توانست از بند یک مثلت صعودی که طی سه هفته‌ی پیشین در آن گرفتار بود رها شود. با توجه به ارتفاع محور عمودی (y) این مثلث می‌توان انتظار داشت که اتریوم قابلیت این را دارد تا با یک افزایش 13 درصدی دیگر به هدف جدیدی در نزدیکی 2000 دلار برسد.

قراردادهای آتی اتریوم در گروه CME
نمودار قیمت جفت اتریوم-دلار

مدل In/Out of the Money Around Price یا مدل (IOMAP) که توسط شرکت IntoTheBlock توسعه داده شده نمایانگر آن است که روند گاوی اتریوم تا هنگامی که این رمزارز در بالاتر از محدوده‌ی مقاومت 1560 تا 1630 دلار معامله شود ادامه خواهد داشت.

در صورتی که اتریوم نتواند به این هدف دست یابد، فشار نزولی بیش از 200 هزار کاربر را مجبور به فروش دارایی خود در جهت جلوگیری ریزش شدید و ضررهای وابسته خواهد نمود.

قراردادهای آتی اتریوم در گروه CME
مدل IOMAP ارائه شده توسط شرکت IntoTheBlock

در صورت رویارویی با پدیده «خرید هنگام شایعه‌ی افزایش قیمت، فروش هنگام تایید رسیدن به قیمت اعلام شده»، سیر نزولی فروش احتمالا اتریوم را مجبور به کف‌سازی در محدوده‌ی حمایتی 1440 دلار در راستا با محور افقی (x) مثلث خواهد نمود.

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا