ایستگاه خبر

تعداد تراکنش‌های بلاک چین اتریوم در مجموع به یک میلیارد عدد رسید

تعداد تراکنش‌های روزانه بلاک چین اتریوم از ابتدای ماه ژوئن ۲۰۲۰، به طور متوسط بیش از یک میلیون عدد بوده است. از آن زمان تاکنون قیمت توکن اتر بیش از ۶۰۰ درصد افزایش داشته است.

در حالی که قیمت اتر در مسیر رکورد شکنی قرار دارد، شبکه‌ی اتریوم به لحاظ حجم تراکنش‌ها، به دستاوردهای تازه‌ای رسیده است. بنا بر داده‌های مرورگر بلاک چین، اتر اسکن، شبکه‌ی اتریوم اخیرا توانسته است در یک روز بیش از یک میلیارد عدد تراکنش را به انجام برساند.

بلاک چین اتریوم در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد و در سال ۲۰۱۷ موفق شد برای اولین بار به ۱۰۰ هزار تراکنش روزانه دست یابد. سپس با صعود قیمت اتر به سطحی بالاتر از هزار دلار در سال ۲۰۱۸، این رقم به یک میلیون تراکنش روزانه رسید.

r5xfmapah6661

بعد از این که روند گاوی جای خود را به بازار خرسی داد، متوسط تعداد تراکنش‌های بلاک چین اتریوم کمی افت کرد و در سطحی بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون عدد، نوسان می‌کرد. اما از ابتدای ماه ژوئن، با نیروی محرکه‌ی برنامه‌های دیفای که بر بستر آن ایجاد شدند، تعداد تراکنش روزانه متوسط همواره در سطحی بالاتر از یک میلیون تراکنش در حال صعود بوده است.

دیفای، دلیل اصلی رشد

برنامه‌های دیفای، مثل Aave و Uniswap و بسیاری دیگر، به کاربران اجازه می دهند تا دارایی‌های خود را بدون نیاز به صرافی‌ها و کارگزاری‌های متمرکز، مبادله کنند. کاربران همچنین با سپرده‌گذاری دارایی‌هایخود می‌توانند بهره‌ی خوبی را کسب کنند.

این برنامه‌ها بر زیرساخت بلاک چین اتریوم ساخته شده‌اند و بسیاری از تراکنش‌های این شبکه از طریق این پروتکل‌های غیرمتمرکز واقع می‌شوند. بنا بر داده‌های سایت DeFi Pulse، کل ارزش قفل شده در بازار دیفای، اکنون از مرز ۳۵ میلیون دلار عبور کرده است. رشد روزافزون سطح استفاده از بلاک چین، به این فشار وارد می‌سازد و هزینه‌های گس را در بلاک چین پرتراکم اتریوم، بالا برده است.

|| بیشتر بخوانیم: proof of stake یا گواه اثبات سهام چیست؟

شبکه‌ی اتریوم ۲.۰، که دارای مکانیزم اجماع اثبات سهام است، سال گذشته راه‌اندازی شد، اما هنوز به لحاظ عملکرد نهایی نشده است. گذار اتریوم به این شبکه طراحی شد تا بتواند حجم وسیع‌تری از تراکنش‌ها را در زمان کوتاه‌تر انجام دهد. اگر روند تراکنش‌های روزانه متوسط، با همین روند یکنواخت رشد کند، در کم‌تر دوسال آینده شاهد عبور این رقم از ۲ میلیارد خواهیم بود. کاربران جامعه‌ی‌ اتریوم امیدوار هستند که فاز نهایی شبکه‌ی اتریوم ۲.۰ تا قبل از این اتفاق، به اتمام رسد.

|| بیشتر بخوانیم: مقدمه ای بر صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi)

Source

https://coiniran.com/?p=43588
دکمه بازگشت به بالا