ایستگاه خبر

توسعه یک موتور نظارتی در اکسپلورر Etherscan

یکی از معروف ترین اکسپلوررهای شبکه اتریوم، Etherscan درحال ایجاد یک ابزار نظارتی و مانیتورینگ است که توسط آن می‌توان فعالیت‌های غیرقانونی را در شبکه اتریوم ردیابی نمود.

اتر اسکن Etherscan به زودی ولت‌های مشکوک به امور مجرمانه را در بلاک لیست خود قرار خواهد داد. کاربران اتراسکن با استفاده از  ETHProtect خواهند توانست بررسی کنند که موجودی واریز شده برای آنها از امور مجرمانه و فعالیت‌های غیرقانونی منتج نشده باشد.

به گزارش خبرگزاری دی‌کریپت و مطابق با این توسعه، زمانی که تراکنش‌ها مارک می‌شوند، کاربران خواهند توانست سلامت منبع ارسالی این تراکنش‌ها را ارزیابی کنند. زمانی که منبع ارسالی آنها یکی از کیف‌پول‌های آلوده باشد، آنها با یک پرچم قرمز مواجه خواهند شد. پرچم قرمز رنگی که به کاربران هشدار می‌دهد منبع ارسالی آنها در رابطه با فعالیت‌های غیر قانونی بوده است. مانند زمانی که از اتریوم‌های سرقت شده توسط UpBit برای آنها ارزی ارسال شده باشد.

این آدرس‌های مارک شده با پوشش قرمز رنگ امکان دسترسی کاربران به اطلاعات منبع ارسال شده را فراهم می‌کنند. اینکه از چه منبعی ارسال می‌شوند، در کجا نگهداری شده اند و در چه تعدادی ارسال و دریافت شده اند.

اتر اسکن از زمان تاسیسش یعنی در سال ۲۰۱۵ یکی از اصلی‌ترین و پر کاربرترین منابع جست‌و جو تراکنش‌های ثبت شده در بلاک‌چین اتریوم است. نگرانی جامعه رمز ارزها در رابطه با به فروش رساندن ارزهای سرقت شده و بدست آمده از فعالیت‌های مجرمانه در کنار محبوبیت اتراسکن تیم توسعه دهنده را برآن داشت تا این افزونه جدید را توسعه دهند.

“روزانه گزارش‌های مردمی فراوانی از کاربران خود مبنی بر فعالیت‌های مشکوک در شبکه دریافت می‌کنیم. تیم کارشناسی ما این اطلاعات را ارزیابی می‌کنند و اطلاعات آنها به دیتا بیس ما اضافه می‌شود.”

این بخشی از بیانیه منتشر شده توسط اتراسکن است. آنها همچنین تاکید کرده اند که کاربرانی که آدرس‌های آنها به لیست سیاه اضافه می‌شود نیز می‌توانند درخواست تجدید نظر بدهند.

به هر صروت اتراسکن Etherscan در حال توسعه یک موتور نظارتی برای ردیابی رمز ارزهای مشکوک است. هدف آنها کاهش فعالیت‌های مجرمانه و جلوگیری از خرج کردن آسان رمز ارزهای سرقت شده در شبکه اتریوم است.

https://coiniran.com/?p=38236
دکمه بازگشت به بالا