ایستگاه خبر

ارزش کل مبالغ سپرده‌گذاری‌شده در حوزه دیفای از مرز ۵ میلیارد دلار عبور کرد

ارزش کل مبالغ سپرده‌گذاری‌شده (قفل‌شده) در اپلیکیشن‌های تأمین مالی غیرمتمرکز یا دیفای، با رشدی ۱۰ درصدی در عرض تنها یک روز از آستانه ۵ میلیارد دلار عبور کرد.

قطار پرشتاب دیفای، خیال توقف ندارد و این صنعت نوپا در حال پشت سر گذاشتن یک نقطه عطف دیگر است.

بر اساس داده‌های دیفای‌پلاس، ارزش کل اتریوم‌ها و بیت کوین‌های قفل‌شده در پروتکل‌های دیفای از مرز ۵ میلیارد دلار عبور کرده است و خود را برای گذشتن از دیگر نقاط عطف آماده می‌کند.

بیشتر بخوانید: دیفای (DeFi) و سرمایه‌گذاری مبتنی بر توکن

این اتفاق پس از آن رخ داد که در عرض تنها ۱۶ ساعت در روز گذشته، ارزش کل سپرده‌های دیفای شاهد افزایشی ۱۰ درصدی بود. گفتنی است بسیاری از پروتکل‌های دیفای توانسته‌اند با پیشرفتی چشم‌گیر در مسیر توسعه خود کماکان در کانون توجه کاربران قرار داشته باشند. این افزایش نشان می‌دهد که علاقه کابران به دیفای همچنان در مدار رشد قرار دارد. رشد بهای اتریوم نیز این امر را اثبات می‌کند.

پروتکل‌های دیفای برای آنکه بتوانند به‌درستی کار کنند، نیاز به واحدهایی تحت عنوان «ارائه‌دهندگان نقدینگی» دارند. این واحدها اترها و بیت کوین‌های کاربران را به‌عنوان وثیقه دریافت و درازای آن به آن‌ها وام اعطا می‌کنند. گفتنی است هرچه اندازه مبالغ قفل‌شده در پروتکل‌های دیفای بیشتر باشد، آن‌ها می‌توانند با نرخ بهره‌های مناسب‌تری به کاربران خود تسهیلات اعطا کنند و این باعث محبوبیت روزافزون آن‌ها میان کاربرانی می‌شود که از خدمات نهادهای مالی سنتی دل خوشی ندارند.

Source

https://coiniran.com/?p=40681
دکمه بازگشت به بالا