ایستگاه خبر

آدرس‌های فعال اتریوم رکورد تازه‌ای زد!

هفته‌ی شلوغی برای اتریوم، دومین رمز ارز برتر بازار کریپتو، بوده است. پس از دستیابی به اوج قیمت تاریخی جدید 2،644 دلاری در اوایل هفته، اتریوم اکنون رکورد آدرس‌های فعال تازه‌ای را به خود اختصاص داده است.

رکورد آدرس‌های فعال اتریوم

بر اساس داده‌های ارائه شده از شرکت تحلیلی-تحقیقاتی Coinmetrics، تعداد آدرس‌های فعال شبکه‌ی اتریوم به رکورد جدید 771،000 عدد دست‌یافته است. رکوردهای پیشین برابر با 735،000 و 739،000 آدرس بود که به ترتیب در ژانویه‌ی سال 2018 و نوامبر 2020 ثبت گردید.

افزایش آدرس‌های فعال از عوامل معینی پیروی می‌کنند. رکورد مربوط به سال 2018 درپی عرضه‌ی اولیه‌ی سکه (ICO) اتریوم در اواخر سال 2017 بود که موجب رشد شبکه‌ی این رمز ارز گردید. شبکه‌ی اتریوم در نوامبر 2020 با توسعه‌ی امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) و محبوبیت صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) مانند یونی‌سوآپ روبرو شد و در نتیجه اوج‌گیری تعداد آدرس‌های فعال آن در بلاک‌چین کاملا منطقی بود. اما ظاهرا این روند دارد مجددا تکرار می‌گردد.

محبوبیت اتریوم برای سرمایه‌گذاران

رفتار قیمتی اتریوم از آغاز سال 2021 تا کنون صعودی یا گاوی بوده و پیوسته سقف قیمت‌های تازه‌ای را فتح می‌کند. محبوبیت اتریوم دلیل استقبال سرمایه‌گذارانی همچون روتشیلد (Rothschild) بوده که اخیرا 265,302 سهم از صندوق اتریوم Grayscale را به ارزش 4.75 میلیون دلار خریداری کرده است.

این مثال بیانگر آن است که سرمایه‌گذاران نهادی درپی توسعه‌ی سبد خود تمایل دارند تا از سلطه‌ی انحصاری بیت‌کوین خارج شده و از رمز ارزهای بزرگ دیگری همچون اتریوم استفاده کنند.

آدرس‌های فعال اتریوم رکورد تازه‌ای زد!

اتریوم درحال حاضر با کارمزد بالای تراکنش‌ها، که به هزینه گس (gas fee) معروف است، مواجه است. اما با عرضه‌ی چندین بروزرسانی از جمله هارد فورک Berlin و London در سال جاری این مشکل رفع خواهد شد و انتظار می‌رود روند شدید صعودی را برای آن در ادامه‌ی سال 2021 شاهد باشیم.

رقبای اتریوم از میدان خارج خواهند شد

باآنکه سایر رقبای اتریوم سعی در استفاده از نقاط ضعف این شبکه به نفع خویش دارند، شرکت آماری Weiss Crypto در توییت جدید خود مدعی شد اتریوم درحال حاضر و در آینده‌ی نزدیک هیچ رقیبی ندارد. این شرکت افزود: «بهترین سناریو برای بعضی از این شرکت‌ها این است که به یک زنجیره‌ی جانبی برای بلاک‌چین اتریوم تبدیل گردند.»

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا