ایستگاه خبر

تداوم خرید اتریوم توسط نهنگ‌‌ها علی‌رغم عملکرد قیمت ضعیف آن!

داده‌های ارائه‌شده ازسوی Santiment حاکی از آن است که نهنگ‌های اتریوم علی‌رغم عملکرد قیمت ضعیف و محدود این رمز ارز، همچنان درحال خرید آن هستند. براساس این داده‌ها درصد تعداد آدرس‌ نهنگ‌های شبکه باوجود عملکرد چالش‌برانگیز بازار اتریوم تغییری نکرده است. باآنکه انباشت ETH در این کلاس از کیف‌پول‌ها اندکی کمتر از اوج تاریخی خود شده است، اما همچنان در سطح بالایی قرار دارد.

تداوم خرید اتریوم توسط نهنگ‌‌ها علی‌رغم عملکرد قیمت ضعیف آن!

حضور این تعداد از نهنگ‌ها در شبکه بیانگر آن است که برخلاف پیش‌بینی خرسی تحلیل‌گران، احساسات بنیادین یا فندامنتال بازار هنوز دستخوش تغییر نشده و بازیکنان اصلی و بزرگ تصمیم به‌ترک این صنعت نگرفته‌اند.

داده‌های سایت آماری TradingView نیز خبر از کاهش ۵۰ درصدی قیمت اتریوم نسبت به اوج تاریخی (ATH) خود دارد که دلیل آن اصلاح کلی بازار و کاهش محبوبیت توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، حوزه‌ی امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) و جو منفی حاکم بر بازارهای مالی عنوان شده است.

کاهش درآمدزایی اتریوم

کاهش شدید درآمدزایی شبکه‌ی اتریوم را می‌‌توان تنها دلیل فندامنتال موثر بر افت قیمت آن تلقی کرد. پس از آنکه حجم معاملات در بزرگترین بازار NFT یعنی OpenSea متوقف شد و مجموع دارایی‌های قفل‌شده (TVL) صنعت دیفای با ریزش ۲۰ درصدی روبه‌رو شد؛ کارمزدهای شبکه به‌سطح تابستان ۲۰۲۱ بازگشت.

کاربران اتریوم هم‌اکنون قادرند تا به‌کمک شبکه‌های لایه-۲ اتریوم تراکنش‌هایی با کارمزد کمتر از ۰.۱ دلار داشته باشند و استفاده از سرویس توکن سوآپ‌ نیز ارزان‌تر از ۰.۲ دلار شده است. اما به‌یاد داشته باشید که با افزایش کاربرد دیفای و هیجان فراوان بازار برای NFTها، کارمزد اجرای یک تراکنش اتریوم به ۱۰۰ دلار نیز رسیده و هزینه‌ی ایجاد (mint) گاهی بیشتر از این مقدار بود.

پیشنهاد مطالعه: بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۲ طبق نظر تحلیل‌گران

Source

https://coiniran.com/?p=50098
دکمه بازگشت به بالا