ایستگاه خبر

EIP-1559 اتریوم در روزهای آینده فعال می‌شود: آنچه قبل از استفاده باید بدانید

هنگامی که ماینرها به بلوک شماره ۱۲۹۶۵۰۰۰ دسترسی پیدا کنند، اتریوم فورک و EIP-1559 فعال می‌شود. بلاکچین اتریوم در بلوک ۱۲۹۵۱۲۳۰۰ باقی می‌ماند و این بدان معناست که کمتر از ۲۰۰۰۰ بلاک باقی مانده است تا زمانی که هاردفورک لندن در شبکه انجام شود.

EIP-1559 چیست و چگونه اتریوم را تغییر می‌دهد؟

EIP-1559 یا طرح بهبود اتریوم ۱۵۵۹، برای بهبود مکانیسم پرداخت بلاکچین طراحی شده است. این طرح جدید مزایده‌ را به‌عنوان  محاسبه اصلی هزینه گس حذف می‌کند. در حال حاضر، کاربران مقداری پول برای پردازش تراکنش‌های خود توسط بلاکچین اتریوم پیشنهاد می‌دهند. اصل مورد استفاده در حال حاضر به‌سادگی می‌تواند با عنوان «هرچه بیشتر پرداخت کنید، معامله سریع‌تر انجام می‌شود» توصیف شود.

پیشنهاد جدید با افزودن پاداش پایه برای ماینرها، نحوه پردازش معاملات در شبکه را کاملاً تغییر می‌دهد و به کاربران اجازه می‌دهد ساختار هزینه‌ای پایدارتر در شبکه داشته باشند و هزینه کمتری برای تراکنش‌ها پرداخت کنند.

این هاردفورک چگونه بر قیمت اتریوم تأثیر می‌گذارد؟

هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد. از یک منظر، اجرای هزینه پایه به این معنی است که اتریوم بیشتری در طول زمان سوزانده می‌شود. با این حال، از سوی دیگر، ماینرها پاداش‌های کمتری دریافت می‌کنند، که آینده اتریوم را مبهم می‌کند.

ما نمی‌توانیم اثر تورم‌زایی را که ممکن است قیمت این رمز ارز را به دلیل کم شدن تدریجی عرضه کاهش دهد، انکار کنیم. این هاردفورک احتمالاً در ۵ آگوست فعال می‌شود. در حال حاضر، قیمت اتریوم به هیچ وجه به اخبار واکنش نشان نمی‌دهد و فقط احساسات عمومی بازار را دنبال می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: هزینه گس اتریوم: یک توضیح ساده

 

Source

https://coiniran.com/?p=46874
دکمه بازگشت به بالا