ایستگاه خبر

راه‌اندازی احتمالی فاز صفر شبکه‌ی تست چندکاربره‌ی اتریوم ۲ در ماه آوریل

اخیرا موسسه‌ی امنیتی Least Authority پروژه‌ی ETH 2.0 را زیر ذره‌بین متخصصان خود قرار داده و موفق شده در دو بخش سامانه‌ی پیام‌رسانی همتابه‌همتای این پروتکل و سیستم پیشنهاددهنده‌ی بلوک آن، چند آسیب‌پذیری امنیتی بالقوه کشف کند.

ویتالیک بوترین در واکنش به این گزارش، گفته است که تیم اتریوم ۲ هم‌اکنون در حال رسیدگی به این مشکلات هستند؛ اگرچه اذعان کرده که برطرف ساختن این آسیب‌پذیری‌ها کار یک روز و دو روز نیست و ممکن است مدت زیادی به طول بینجامد.

موسسه Least Authority با ابراز نگرانی در مورد مشکل اسپم در سامانه‌ی پیام‌رسانی P2P پروتکل اتریوم ۲ توصیه کرده است که بوترین و همکارانش اقدام به پیاده‌سازی نسخه‌ای کامل از پروتکل شایعه BAR-resilient کنند تا از ایجاد اسپم‌های مخرب جلوگیری شود.

بنابر گفته بوترین، این مسئله در فریم‌ورک کنونی اتریوم ۱ نیز وجود داشته است و انتظار می‌رود در نسخه‌ی دوم اتریوم نیز ظاهر شود.

بوترین گفته است:

ما بدون شک مسئله‌ی تمهیدات ضداسپم را در شبکه، جدی میگیرم. مدتی به طول انجامیده که لایه‌ی شبکه‌ی اتریوم ۱ بتواند شکل درست‌ودرمان خود را پیدا کند و هم‌اکنون، مسائل مرتبط با شبکه‌ی آن زیر ذره‌بین کارشناسان قرار داد؛ بنابراین انتظار دارم در طول زمان از شدت مسائل مرتبط با DoS کاسته شود.

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا