ایستگاه خبر

آغاز به کار آخرین شبکه آزمایشی اتریوم، Medalla، با ۲۰ هزار گره اعتبارسنج

شبکه Medalla، آخرین شبکه آزمایشی پیش از راه‌اندازی شبکه اصلی اتریوم ۲.۰ است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ادامه داشته باشد.

طبق توییتی از هادسون جیمسون، تعداد درستی از گره‌های اعتبارسنج برای عملیاتی شدن این شبکه به آن پیوستند. همان طور که قبلا اعلام شده بود، Medalla یکی از چندین شبکه آزمایشی در طول ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ است. البته بر خلاف شبکه‌های آزمایشی دیگر، Medalla عمومی است، یعنی گره‌های اعتبارسنج به صورت متمرکز توسط تیم‌های برنامه‌نویسی هماهنگ نشده‌اند.

طبق گزارش خبرگزاری Coindesk، حالا بیش از ۲۰ هزار گره با ۶۵۰ هزار اتریوم استیک شده به این شبکه ملحق شدند. این شبکه ۵ مشتری دارد: Prysm، Lodestar، Teku، Nimbus و Lighthouse. در این سال‌ها، هدف اصلی تحقیق و توسعه اتریوم ۲.۰ انتقال از مکانیزم اثبات کار به الگوریتم اجماع اثبات سهام بوده است. راه‌ندازی شبکه اصلی که پیش‌بینی شده در پایان سال انجام گیرد، اولین گام در این پیاده‌سازی چندساله خواهد بود.

بیشتر بخوانیم: proof of stake یا گواه اثبات سهام چیست؟

طبق گزارش‌های قبلی، Prysm و Lighthouse در شبکه آزمایشی چند مشتری Schelsi شرکت کردند که بعد از آن، دو شبکه آزمایشی Witti و Altona در اوایل جولای راه‌اندازی شدند.

https://coiniran.com/?p=40494
دکمه بازگشت به بالا