ایستگاه خبر

شبکه آزمایشی اتریوم ۲.۰، Altona، آماده است و ۲۹ ژوئن راه‌اندازی می‌شود

دو شبکه آزمایشی اصلی در ژوئن ۲۰۲۰ پیاده‌سازی شدند. یکی از آن‌ها Altona نام دارد که آخرین نسخه از بازگویی اتریوم ۲.۰ است. به گزارش سایت asiacryptotoday.com، این شبکه آزمایشی قرار است روز دوشنبه راه‌اندازی شود. اما قبل از آن یک نسخه‌ی تک مشتری به نام Onyx در تاریخ ۱۰ ژوئن روی شبکه آزمایشی راه‌اندازی شده بود.

از زمان اعلام، سرمایه‌گذاران و فعالان در این زمینه، صبورانه منتظر پیاده‌سازی اتریوم ۲.۰ بوده‌اند. هر روز به شروع فاز صفر که آغازگر پروتوکل اثبات سهام در پیاده‌سازی جدید اتریوم است، نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم. اما قبل از آن، ابتدا باید دو شبکه آزمایشی دیگر راه‌اندازی شوند.

شبکه آزمایشی Onyx

بنا بر اظهارات Prysmatic Labs، یکی از تیم‌های برنامه‌نویسی اتریوم ۲.۰، این شبکه آزمایشی قرار است آخرین به روزرسانی مشخصات قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی برای فاز صفر باشد. این شبکه آزمایشی یکی از ۵ مرحله است که توسط این تیم تعیین شده است. مرحله Diamond که پس از این شبکه آزمایش انجام می‌شود، در نهایت نقطه‌ی عطف شبکه اتریوم خواهد بود. آن زمان، اولین نسخه از اتریوم ۲.۰ برای اولین بار در شبکه‌ اصلی قرار خواهد گرفت و راه‌حل sharding (تکه تکه کردن داده) نیز به سیستم اضافه خواهد شد.

شبکه آزمایشی Altona

این شبکه آزمایشی بر خلاف شبکه Onyx، از ابتدا دارای ۴ مشتری خواهد بود. شبکه‌های آزمایشی با چند مشتری، ضروری هستند چرا که برنامه‌نویسان نیاز دارند تا شرایط شبکه اصلی را به گونه‌ای شبیه‌سازی نمایند که مطمئن شوند موضوعات و مسائل را در یک سطح حداکثری قبل از مواجهه با مسائل دنیای واقعی، پوشش داده‌اند و برای آن‌ها راه‌حل ارائه داده‌اند. این امر ملزم به داشتن شبکه‌های آزمایشی باثبات و بلند مدت است که همواره در حال اجرا و پشتیبانی از سوی چندین مشتری هستند.

هدف اصلی Altona مهیا کردن بستر برای بلاکچین اثبات سهام اتریوم است. اثبات سهام قرار است در ابتدا در کنار زنجیره اثبات کار به عنوان یک سیستم اجماع دوگانه عمل کند.

با وجود پروژه‌های زیادی که بر مبنای به روز رسانی اتریوم هستند (به ویژه مالی غیرمتمرکز)، بسیاری در انتظار یک جدول زمان بندی دقیق‌تر هستند. خوشبختانه، Altona، به احتمال قوی آخرین گام تا رسیدن به فاز صفر در مسیر به روز رسانی اتریوم خواهد بود. پرسش این است که اجرای این شبکه آزمایشی قبل از تصمیم برای راه‌اندازی شبکه اصلی اتریوم ۲.۰، چه مدت طول خواهد کشید؟

https://coiniran.com/?p=39735
دکمه بازگشت به بالا