ایستگاه خبر

StakeWise، پلتفرم استیکینگ اتریوم سرانجام در دسترس عموم قرار گرفت

StakeWise، پلتفرم استیکینگ اتریوم شبکه‌ی اصلی خود را فعالسازی کرده است. بر اساس اطلاعیه‌ای که دیروز منتشر شد، این پلتفرم متمرکز بر اتریوم پس از پنج دوره آزمایش شبکه‌ ی خود، ۱۴۰۰ کاربر بتا و هزاران اعتبارسنجی برای تست سیستم، سرانجام در دسترس عموم قرار گرفت.

در این گزارش آمده است که دور بودجه ۲ میلیون دلاری تعدادی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر را به خود جلب کرده است. برخی از نام‌های برجسته در میان سرمایه‌گذاران عبارت‌اند از: Greenfield One ،Collider Ventures و Lionschain Capital.

ایردراپ (Airdrop) برای متقاضیان اولیه

«کمپین متقاضیان اولیه» برای ۲۵۰۰۰ اتریوم اولی که در استخر StakeWise واریز شوند در نظر گرفته شده است. این کمپین به برگزیدگان یک درصد سود سالانه ارائه می‌دهد. همچنین، در این کمپین توکن‌های SWISE را با ۲٪ از کل عرضه به سهم‌گذاران اتریوم تعلق می‌گیرد. این مقدار برابر با ۲۰ میلیون توکن است که از طریق این مکانیزم بین پذیرندگان اولیه توزیع می‌شود. در حال حاضر حدود ۹۰۰۰ اتریوم بر روی پلتفرم قرار دارند و واجد شرایط ایردراپ‌اند.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت ها و شباهت های توکن بهادار و اوراق بهادار توکنیزه شده

StakeWise در سپتامبر سال ۲۰۲۰ به عنوان روشی برای توزیع استیکینگ اتریوم آغاز به کار کرد. این پلتفرم توزیع سهم‌گذاری اتریوم را با انتقال توکن‌هایی انجام می‌دهد که در Beacon Chain وجود دارند. دارندگان توکن‌ها می‌توانند هنگام راه‌اندازی فاز ۲، آنها را با معادل اتریومی آن تعویض کنند. یک پست وبلاگ در آن زمان مزایای توکنایز کردن سهم‌گذاری را توضیح داده بود:
«ما اعتقاد داریم سهم‌گذاری توکن‌شده راه‌حل بهتری برای تضمین نقدینگی سهام شما قبل از مرحله ۲ است. همچنین به شما امکان می‌دهد: ۱) سود خود را افزایش دهید، ۲) درآمد بیشتری از طریق تبدیل شدن به یک تأمین‌کننده نقدینگی در پروتکل‌هایی مانند یونی‌سوآپ (Uniswap) یا بالانسر (Balancer) کسب کنید، ۳) از سهام خود به‌عنوان وثیقه برای گرفتن وام در پروتکل‌هایی مانند Aave استفاده کنید.»

بایننس هم با صدور توکن‌های BETH به کاربرانی که از طریق این صرافی سهم‌گذاری می‌کنند، گزینه‌های مشابهی ارائه می‌دهد. این توکن‌ها به عنوان نقدینگی در Binance Launchpool استفاده می‌شود.

به‌روزرسانی استیکینگ اتریوم ۲

شرکت اتریوم همچنان مشغول ذخیره مومنتوم است که اعتماد قوی به آینده شبکه را نشان می‌دهد. بر اساس لانچ‌پد اتریوم ۲.۰ در حال حاضر ۳.۴ میلیون اتریوم در قرارداد سپرده این شبکه سهم‌گذاری شده است. این رقم حدود ۶.۳ میلیارد دلار با قیمت‌های فعلی و تقریبا ۳٪ از کل عرضه‌ی اتریوم است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=44446
دکمه بازگشت به بالا