ایستگاه خبر

گام‌های موفق اتریوم ۲.۰ در مسیر توسعه

تیم توسعه‌دهنده‌ی اتریوم ۲.۰ در جلسه‌ی پرسش و پاسخ با کاربران درمورد پیشرفت‌های این پروژه در چند هفته‌ی گذشته صحبت کردند. Danny Ryan توضیح داد که بیشتر تلاش‌های مربوط به بهینه‌سازی بلاک چین به زنجیره‌ی beacon در هسته‌ی اتریوم ۲.۰ اختصاص یافته است. وی خاطرنشان کرد برای راه‌اندازی زنجیره‌ی beacon روی دستگاه مصرف‌کننده مهم است که این زنجیره منابع محاسباتی کمی استفاده کند.

او درمورد به‌کارگیری زبان برنامه‌نویسی Rust برای ویژگی Lighthouse در اتریوم ۲.۰ گفت، چند هفته پیش طی یک آزمایش با حدود ۱۶ هزار اعتبارسنج روی شبکه‌ی تستی شکست خورد. درحالی که این تیم در حال رفع این باگ است، Sigma Prime گزارش داده می‌تواند تست نتی با ظرفیت بیش از ۱۰۰ هزار اعتبارسنج بسازد. Ryan در ادامه گفت Lighthouse در ۷۰ درصد موارد برای انجام هش به همراه تائید امضای BLS موفق شده است؛ این موضوع اصلی‌ترین تنگنای محاسباتی در کلاینت‌های اتریوم ۲.۰ است.

علاوه بر به‌روزرسانی‌های اخیر، Ryan درمورد فاز دوم تحقیقات برای اتریوم ۲.۰ نیز گزارش‌هایی ارائه کرد. تیم‌های Quilt و eWASM در حال تحقیق روی فضای طراحی باز برای توسعه‌ی فاز صفر و یک هستند. تیم TXRX نیز قصد دارد بخشی از تلاش‌هایش را به پیچیدگی معاملات متقابل و نمونه‌سازی مسیرهای ادغام برای اتریوم ۱ و اتریوم ۲.۰ اختصاص دهد.

Ryan همچنین اظهار امیدواری کرد اتریوم ۲.۰ در تاریخ ۳۰ جولای مصادف با پنجمین سالگرد تولد اتریوم ۱.۰ راه‌اندازی شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36754
دکمه بازگشت به بالا