ایستگاه خبر

معرفی آخرین شبکه آزمایشی توسط برنامه‌نویسان اتریوم ۲.۰، قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی

بنا بر گزارش خبرگزاری Coindesk، روز چهارشنبه برنامه نویسان ethereum 2.0 خصوصیات شبکه آزمایشی رسمی را که ۴ آگوست جلوتر از برنامه مقرر برای پایان سال راه‌اندازی می‌شود، آشکار کردند. این شبکه آزمایشی Medalla نام دارد.

در اینجا منظور از کلمه رسمی این است که شبکه آزمایشی توسط بنیاد اتریوم استقرار می‌یابد. این شبکه آزمایشی تاکنون توسط یک گروه غیرمتمرکز از برنامه نویسان اجرا می‌شده است. کلمه‌ی رسمی ضمنا به معنی این است که پایگاه کد شبکه تقریبا آماده برای راه‌اندازی است و سرمایه‌گذاران و برنامه‌نویسان برای انتشار این پروژه چند ساله بی‌قراری می‌کنند. حالا Medalla به مجموعه‌ شبکه‌های آزمایشی پیشین پایگاه کد Eth 2.0 می‌پیوندد و قرار است آخرین شبکه آزمایشی قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی باشد.

مشتریان شبکه

چهار مشتری به نام‌های Prysmatic Lab، PegaSys، Status و Sigma Prime در تمام شبکه‌های آزمایشی اخیر مشارکت داشته‌اند. تمام این چهار مشتری به اضافه Loadstar از Chainsafe می‌توانند به Medalla ملحق شوند. با توجه به چالش‌های فنی فراوان مربوط به انتقال یک شبکه بلاکچین در حال کار به یک الگوریتم اجماع کاملا متفاوت، این شبکه‌های آزمایشی انتخاب شدند تا هر یک بر بخشی از این نقشه راه‌اندازی Eth 2.0 تمرکز و توجه کنند.

در مورد Medalla، این شبکه بر بهبود عملیات انتقال اتر در یک شبکه جدید که اجماع در آن بر اساس اثبات سهام است، متمرکز شده است. Medalla به معنی مدال است و اشاره به گره‌های اعتبارسنجی در این شبکه دارد که به خاطر مشارکتشان، مدال اثبات حضور در شبکه اتریوم خواهند گرفت.

شبکه‌های حمله

برنامه نویسان Eth 2.0 اخیرا راهبردی برای شبکه‌های حمله منتشر کرده‌اند که شامل پاداش‌های ۵۰۰۰ دلاری برای آزمایش استرس در شبکه است. آن‌ها به خاطر تجاربی که از شبکه فعلی اتریوم به دست آوردند، سخت به دنبال یک پروژه چند مشتری بوده‌اند. شبکه‌ی اصلی با تعداد کمی پیاده‌سازی راه‌اندازی شد اما با گذشت زمان توسط یکی از آن‌ها یعنی Geth مورد سلطه قرار گرفت.

برنامه‌نویسان وقت خود را صرف این پرسش می‌کنند که اگر برخی از مشتریان دارای اشکال باشند، در این صورت این موقعیت چگونه می‌تواند توسط راه حل‌های شبکه آزمایشی و شبکه حمله اصلاح و تعمیر شود.

https://coiniran.com/?p=40251
دکمه بازگشت به بالا