ایستگاه خبر

ارزش قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم 2.0 از 30 میلیارد دلار فراتر رفت

در حال حاضر، قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم 2.0 شامل حدود 9 میلیون ETH، معادل حدود 30.2 میلیارد دلار سرمایه در خود دارد.

این قرارداد سپرده به کاربران امکان می‌دهد تا وجوه خود را از شبکه اصلی اثبات کار اتریوم به Beacon Chain، نسخه‌ای موازی اثبات سهام بلاکچین، انتقال دهند. تیم اصلی اتریوم از 1 دسامبر 2020 علاوه بر شبکه اصلی اثبات کار که در حال حاضر میزبان همه برنامه‌های اتریوم است، Beacon Chain را نیز اداره می‌کند.

ادغام مورد انتظار به رویداد آینده‌‌ای اشاره دارد که در آن شبکه اصلی اتریوم برای اجماع استفاده از Beacon Chain را آغاز و پروتکل اثبات کار را از اکوسیستم اتریوم حذف می‌‌کند.

بر اساس آخرین داده‌های زنجیره‌ای در اتر-اسکن، 9,008,082 ETH در قرارداد سپرده اتریوم 2.0 قفل شده است. با قیمت‌های فعلی اتریوم، سپرده‌ها نشان‌دهنده حدود 30 میلیارد دلار سرمایه است.

9 میلیون ETH موجود در قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم 2.0 توسط بیش از 280000 اعتبار سنج در Beacon Chain واریز شده است. برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنجی، یک کاربر باید حداقل 32 ETH را واریز کند که در حال حاضر حدود 108000 دلار ارزش دارد.

نقشه‌راه آینده اتریوم

اتریوم، بزرگترین بلاکچین، در حال برنامه‌ریزی برای تغییر به اثبات سهام است—یک سیستم اجماع که اعتبار دهندگان را ملزم می‌کند وجوه خود را در شبکه به اشتراک بگذارند تا تراکنش‌های جدید را تأیید کنند. در مقایسه، مکانیسم اجماع فعلی، به نام اثبات کار، انتقال‌ها را با استفاده از ماینرهایی تأیید می‌کند که از قدرت محاسباتی تراشه‌های سخت‌افزاری تخصصی برای حل مشکلات محاسباتی پیچیده استفاده می‌کنند.

امید است که ارتقاء مرحله‌ای به اثبات سهام منجر به تراکنش‌های سریع‌تر، ارزان‌تر و کارآمدتر در این بلاکچین شود. ETH 2.0 همچنین اتریوم را برای به اشتراک‌گذاری باز می‌کند، مکانیزم مقیاس‌بندی که در آن شبکه به بخش‌های کوچکتر تقسیم می‌شود.

قبل از ادغام این دو زنجیره، جامعه اتریوم روی ابزارسازی کار می‌کرد تا از انتقال ساده آن اطمینان حاصل کند و اشکالات احتمالی در عرضه را بررسی کند.

دو رویداد مهم در دسامبر 2021 پیش از ادغام اثبات سهام اتفاق افتاد. اولین مورد طرح بهبود اتریوم-4345 بود. EIP-4345 با کد Arrow Glacier در 8 دسامبر راه‌اندازی شد. این ارتقا، «بمب سختی» اتریوم را از تاریخ برنامه‌ریزی شده اولیه آن در دسامبر تا ژوئن 2022 به تعویق انداخت. بمب سختی یک ویژگی برنامه‌ریزی شده است که استخراج اتریوم اثبات کار را دشوارتر و سوددهی را کمتر می‌کند. این مکانیسم برای اطمینان از انتقال آرام به اثبات سهام با از بین بردن مقاومت ماینرها در نظر گرفته شده است. به روز رسانی EIP-4345 همچنین یک جدول زمانی مشخص کرد که نشان می‌دهد این ادغام می‌تواند تا ژوئن 2022 رخ دهد.

در 20 دسامبر، Kintsugi، یک شبکه آزمایشی عمومی برای ETH 2.0، معرفی شد. با هدف یافتن اشکالات احتمالی، این شبکه آزمایشی به جامعه اتریوم و کاربران اجازه داد تا به صورت عمومی اتریوم را پس از ادغام آزمایش کنند. روز سه‌شنبه، ماریوس ون در ویدن، توسعه‌دهنده اتریوم در یک پست توییتری گزارش داد که تیم باگ‌هایی را در نرم‌افزار کلاینت ETH 2.0 پیدا و رفع کرده است که بر توانایی گره‌ها برای همگام‌سازی با شبکه تأثیر می‌گذارد.

تاریخ دقیق ادغام هنوز مشخص نیست، اما پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری انجام شود و به طور آزمایشی برای ژوئن برنامه‌ریزی شده است.

 

پیشنهاد مطالعه: اتریوم ۲.۰ چیست؟ (Ethereum 2.0) تاریخ عرضه اتریوم ۲

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا