ایستگاه خبر

ارزش قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم ۲.۰ از ۳۰ میلیارد دلار فراتر رفت

در حال حاضر، قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم ۲.۰ شامل حدود ۹ میلیون ETH، معادل حدود ۳۰.۲ میلیارد دلار سرمایه در خود دارد.

این قرارداد سپرده به کاربران امکان می‌دهد تا وجوه خود را از شبکه اصلی اثبات کار اتریوم به Beacon Chain، نسخه‌ای موازی اثبات سهام بلاکچین، انتقال دهند. تیم اصلی اتریوم از ۱ دسامبر ۲۰۲۰ علاوه بر شبکه اصلی اثبات کار که در حال حاضر میزبان همه برنامه‌های اتریوم است، Beacon Chain را نیز اداره می‌کند.

ادغام مورد انتظار به رویداد آینده‌‌ای اشاره دارد که در آن شبکه اصلی اتریوم برای اجماع استفاده از Beacon Chain را آغاز و پروتکل اثبات کار را از اکوسیستم اتریوم حذف می‌‌کند.

بر اساس آخرین داده‌های زنجیره‌ای در اتر-اسکن، ۹,۰۰۸,۰۸۲ ETH در قرارداد سپرده اتریوم ۲.۰ قفل شده است. با قیمت‌های فعلی اتریوم، سپرده‌ها نشان‌دهنده حدود ۳۰ میلیارد دلار سرمایه است.

۹ میلیون ETH موجود در قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم ۲.۰ توسط بیش از ۲۸۰۰۰۰ اعتبار سنج در Beacon Chain واریز شده است. برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنجی، یک کاربر باید حداقل ۳۲ ETH را واریز کند که در حال حاضر حدود ۱۰۸۰۰۰ دلار ارزش دارد.

نقشه‌راه آینده اتریوم

اتریوم، بزرگترین بلاکچین، در حال برنامه‌ریزی برای تغییر به اثبات سهام است—یک سیستم اجماع که اعتبار دهندگان را ملزم می‌کند وجوه خود را در شبکه به اشتراک بگذارند تا تراکنش‌های جدید را تأیید کنند. در مقایسه، مکانیسم اجماع فعلی، به نام اثبات کار، انتقال‌ها را با استفاده از ماینرهایی تأیید می‌کند که از قدرت محاسباتی تراشه‌های سخت‌افزاری تخصصی برای حل مشکلات محاسباتی پیچیده استفاده می‌کنند.

امید است که ارتقاء مرحله‌ای به اثبات سهام منجر به تراکنش‌های سریع‌تر، ارزان‌تر و کارآمدتر در این بلاکچین شود. ETH 2.0 همچنین اتریوم را برای به اشتراک‌گذاری باز می‌کند، مکانیزم مقیاس‌بندی که در آن شبکه به بخش‌های کوچکتر تقسیم می‌شود.

قبل از ادغام این دو زنجیره، جامعه اتریوم روی ابزارسازی کار می‌کرد تا از انتقال ساده آن اطمینان حاصل کند و اشکالات احتمالی در عرضه را بررسی کند.

دو رویداد مهم در دسامبر ۲۰۲۱ پیش از ادغام اثبات سهام اتفاق افتاد. اولین مورد طرح بهبود اتریوم-۴۳۴۵ بود. EIP-4345 با کد Arrow Glacier در ۸ دسامبر راه‌اندازی شد. این ارتقا، «بمب سختی» اتریوم را از تاریخ برنامه‌ریزی شده اولیه آن در دسامبر تا ژوئن ۲۰۲۲ به تعویق انداخت. بمب سختی یک ویژگی برنامه‌ریزی شده است که استخراج اتریوم اثبات کار را دشوارتر و سوددهی را کمتر می‌کند. این مکانیسم برای اطمینان از انتقال آرام به اثبات سهام با از بین بردن مقاومت ماینرها در نظر گرفته شده است. به روز رسانی EIP-4345 همچنین یک جدول زمانی مشخص کرد که نشان می‌دهد این ادغام می‌تواند تا ژوئن ۲۰۲۲ رخ دهد.

در ۲۰ دسامبر، Kintsugi، یک شبکه آزمایشی عمومی برای ETH 2.0، معرفی شد. با هدف یافتن اشکالات احتمالی، این شبکه آزمایشی به جامعه اتریوم و کاربران اجازه داد تا به صورت عمومی اتریوم را پس از ادغام آزمایش کنند. روز سه‌شنبه، ماریوس ون در ویدن، توسعه‌دهنده اتریوم در یک پست توییتری گزارش داد که تیم باگ‌هایی را در نرم‌افزار کلاینت ETH 2.0 پیدا و رفع کرده است که بر توانایی گره‌ها برای همگام‌سازی با شبکه تأثیر می‌گذارد.

تاریخ دقیق ادغام هنوز مشخص نیست، اما پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری انجام شود و به طور آزمایشی برای ژوئن برنامه‌ریزی شده است.

 

پیشنهاد مطالعه: اتریوم ۲.۰ چیست؟ (Ethereum 2.0) تاریخ عرضه اتریوم ۲

 

Source

https://coiniran.com/?p=49282
دکمه بازگشت به بالا