ایستگاه خبر

توسعه‌دهندگان اتریوم برای از بین بردن کندی شبکه روی stateless clients تمرکز کرده‌اند

در حالیکه اتریوم در حال توسعه‌ی مرحله‌ی بعدی تکامل با شاردینگ در اتریوم ۲.۰ است، یک گروه از توسعه‌دهندگان روی عملکرد زنجیره‌ی موجود در طول گذار تمرکز کرده‌اند. هدف این پروژه حفظ کارایی اتریوم و کار روی آپگرید Serenity است. بنیاد اتریوم در تاریخ ۱۰ دسامبر در یک پست وبلاگ اعلام کرده بود آپگرید Serenity به عنوان فاز نهایی رودمپ اتریوم طبق انتظارات اولیه‌ی توسعه‌دهندگان آماده نشد. با این حال زنجیره‌ی فعلی نیاز به اقداماتی دارد که بتوان اطمینان حاصل کرد پیش از بروز‌رسانی پروتکل شبکه‌ی اتریوم به مشکلی برنمی‌خورد.

مشکل اصلی بزرگ شدن مداوم بلاک چین فعلی‌ست. در حال حاضر هر نود باید تمام تاریخچه‌ی اتریوم را بارگیری کند که حجمی حدود ۲۰۰ گیگابایت تا امروز پیدا کرده و هر هفته ۱۰ تا ۱۵ گیگابایت به آن افزدوده می‌شود. این مساله موجب کندی نود و تاخیر در شبکه می‌شود. راه‌حل‌های مختلفی برای این مشکل ارائه شده ولی اجرای این راه حل‌ها نسبتا پیچیده است.

اتریوم از راه‌حل‌هایی مانند ایجاد بلوک‌های جدید پیش از تائید اعتبار کامل بلاک و محاسبه‌ی تغییرات بین بلاک فعلی و بلاک قبلی بجای بررسی کل زنجیره توسط کلاینت (stateless clients) تا حد خوبی این مشکلات را کاهش می‌دهد. اتریوم فعلی در فاز صفر اتریوم ۲.۰ با یک گذار تدریجی جایش را به اتریوم ۲.۰ می‌دهد. لازم به ذکر است که این دو پروتکل پایه‌های کدنویسی متفاوتی دارند.

با وجود گذار تدریجی احتمال بالاگرفتن مشاجرات بحث‌برانگیز و ایجاد یک انشعاب سخت مانند آنچه اتریوم کلاسیک را به وجود آورد دور از ذهن نیست. اما زنجیره‌ی فعلی اتریوم قصد ایجاد یک زنجیره‌ی مجزا را ندارد.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36431
دکمه بازگشت به بالا