ایستگاه خبر

سه ETF اتریوم در بورس اوراق بهادار تورنتو آغاز به کار کردند

سه صندوق قابل معامله در بورس اوراق بهادار اتریوم (ETF اتریوم) از روز سه‌شنبه در بورس اوراق بهادار تورنتو معاملات خود را آغاز کردند.

توسط شرکت‌های مدیریت دارایی مستقر در کانادا مسئولیت ETFها را بر عهده دارند: Purpose Investments ، CI Global Asset Management و Evolve Funds Group.

هفته‌ی گذشته این سه شرکت چراغ سبز کمیسیون اوراق بهادار انتاریو را دریافت کردند.

این حرکت بلافاصله پس از تأیید تنظیم‌کننده اولین ETF بیت کوین در جهان توسط سه شرکت در اوایل سال جاری انجام شد.

هر سه‌ی این صندوق‌های قابل معامله در بورس (the Purpose Ether ETF, the CI Galaxy Ethereum ETF, and the Evolve Ether ETH) بدون نیاز به داشتن اتریوم امکان سرمایه‌گذاری در این رمز ارز را فراهم می‌کنند.

CI و Evolve به ترتیب تا ۱۵ ژوئن و ۳۱ ماه می از کارمزدهای مدیریت چشم‌پوشی کرده‌اند. اولی ۰.۴۰ درصد و دومی ۰.۷۵ درصد از ارزش خالص دارایی یا NAV را دریافت می‌کند.

از طرف دیگر، صندوق Purpose، کارمزد مدیریت ۱ درصد می‌گیرند و بر اساس وبسایت آن، در حال حاضر ۱۲ میلیون دلار کانادا (۹.۵ میلیون دلار) دارایی برای صندوق قابل معامله در بورس اتریوم در نظر گرفته شده است.

Evolve حدود ۲ میلیون دلار دارایی تحت مدیریت (AUM) برای  ETF اتریوم خود جمع کرده است. اطلاعات صندوق CI هنوز در وبسایت آن موجود نیست.

هر سه شرکت همچنین با ETFهای بیت کوین نیز کار می‌کنند. در همین حال، در ایالات متحده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار درخواست تعدادی از شرکت‌ها برای ثبت ETF بیت کوین را رد کرده است. اما همچنان چند تقاضا برای ثبت صندوق قابل معمامله در بورس بیت کوین در دست بررسی است.

 

پیشنهاد مطالعه: استخراج اتریوم با کامپیوتر

 

Source

https://coiniran.com/?p=45238
دکمه بازگشت به بالا