ایستگاه خبر

موجودی اتر در صرافی‌های متمرکز به پایین‌ترین حد خود رسیده است

موجودی اتر (ETH) که در صرافی‌ها نگهداری می‌شود به پایین ترین حد پنج سال اخیر یعنی 17,945,575.311 اتر کاهش یافته است. داده‌ها نشان می‌دهد تعداد آدرس‌های کیف پول اتر که دارای بیش از 100 سکه هستند نیز به پایین‌ترین حد در شش ماه گذشته یعنی 46858 رسیده است.

علیرغم بهبود قیمت بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال، آخرین داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین گلسنود، نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران نسبت به اتریوم Vitalik Buterin دیدگاه مثبتی دارند.

به گفته محققان، موجودی اتر در صرافی‌ها به پایین ترین سطح 5 سال اخیر یعنی 17,945,575.311 رسیده است و عوامل متعددی در این اتفاق سهیم بوده‌اند.

اتریوم، برترین شبکه بلاکچین قراردادهای هوشمند، انتقال خود به الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) را با به‌روزرسانی شانگهای تکمیل کرد، و امکان برداشت اترهای استیک‌شده از زنجیره بیکن را فراهم کرد.

از آنجایی که اکثر صرافی‌ها، از جمله بایننس در این فعالیت سهام شرکت داشتند، منطقی به نظر می‌رسد که پس از فعال شدن برداشت‌ها در شبکه، موجودی اتر آن‌ها به طور منظم کاهش یابد.

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند عامل کاهش اترهای موجود در صرافی‌ها باشد، این است که پس از سقوط  ناگهانی FTX سرمایه‌گذاران بیشتری به عنوان یک اقدام پیشگیرانه به خودحضانتی دارایی‌هایشان روی آورده‌اند.

تعداد نهنگ‌های اتر کاهش می‌یابد

در دیگر اخبار اتریوم، بر اساس گزارش گلسنود، تعداد آدرس‌های کیف پول اتریوم که بیش از 100 اتریوم دارند به پایین‌ترین حد خود در شش ماه گذشته یعنی 46858 رسیده است.

این معیار همچنین می‌تواند به دلیل افزایش فعالیت نهنگ‌ها و مشارکت آن‌ها در فعالیت‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) مانند تأمین نقدینگی و غیره باشد. محبوبیت جدید میم کوین‌ها، مانند پپه و موارد دیگر نیز می‌تواند چالشی جدی برای اتر باشد، زیرا این توکن‌ها اخیراً سرمایه جذب کرده‌اند.

در زمان نگارش این خبر، قیمت اتر (ETH) به بالای منطقه 1800 دلار بازگشت.

Ether balances on centralized exchanges hit new lows, data shows - 1
نمودار قیمت اتریوم | منبع: CoinGecko

 

بر اساس گزارش CoinGecko، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان دارای ارزش بازار 219,165,253,736 دلار و حجم معاملات 24 ساعته 6,207,195,813 دلار است.

 

 

پیشنهاد مطالعه: راهنمای جامع اتریوم برای تازه‌کارها!

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا