ایستگاه خبر

فاز صفر اتریوم۲.۰ با ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون دلار فردا آغاز به کار می‌کند!

قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم حتی پس از رسیدن به نقطه عطف راه‌اندازی فاز صفر اتریوم۲.۰ در هفته گذشته، همچنان به جذب سپرده ادامه می‌دهد.

در این قرارداد اکنون۸۵۲.۹۶۰ ETH به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون دلار قفل شده است. یعنی، شصت‌ودو درصد بیشتر از آنچه برای راه‌اندازی فاز صفر Eth2 در فردا لازم است.

جاستین دریک، محقق Eth2 در بنیاد Ethereum، به The Block گفت: «این نمایشی خارق‌العاده از اعتماد به نفس جامعه اتریوم است. من به هزاران شهروند اتریایی که برای تأمین امنیت اتریوم۲.۰ چندین ماه بودجه خود را در شبکه قفل کرده‌اند، افتخار می‌کنم.»

در واقع، سپرده‌ها قفل شده‌اند و می‌توان آنها را تنها در صورت فعال شدن فاز ۱.۵ اتریوم۲.۰، یعنی در سال ۲۰۲۲، برداشت کرد.

مسیر اتریوم۲.۰ با فاز صفر فردا، اول دسامبر، ساعت ۱۲ UTC آغاز می‌شود.

Afri Schoedon، توسعه‌دهنده برنامه‌های اتریوم۲.۰ به The Block گفت:

«این یک نقطه عطف بزرگ در ۸۰ سال دانش کامپیوتر است و اعتماد به پیشرفت اتریوم و فناوری بلاکچین را در دهه اخیر ثابت می‌کند. من مشتاقانه منتظر ده سال آینده هستم.»

پس از فعال شدن زنجیره beacon، فرایند انتقال اتریوم۲.۰ به مرحله بعدی رویکرد چندفازی خود می‌رود تا نسخه نهایی را تکمیل کند. چهار مرحله دیگر به جز  فاز صفر اتریوم۲.۰ باقی مانده است. جدول زمانی تخمینی می‌گوید که ارتقا کامل حداقل تا سال ۲۰۲۲ به طول خواهد انجامید. با این حال، محتمل است که زمان بیشتری نیز طول بکشد، زیرا مسیر توسعه بدون چالش‌ها نخواهد بود.

دریک گفت: «برای طولانی مدت، حداقل ۱۰ برابر مبلغی که برای امنیت بالا در نظر گرفته شده است، نیاز خواهیم داشت.»

توسعه اتریوم۲.۰ سالهاست که در دست انجام است. پس از اتمام کامل، اتریوم از مدل اثبات کار فعلی خود به یک شبکه اثبات سهام تبدیل می‌شود.

 || بیشتر بخوانید:  proof of stake یا گواه اثبات سهام چیست؟ ||

 

Source

https://coiniran.com/?p=42294
دکمه بازگشت به بالا