ایستگاه خبر

ویتالیک بوترین: راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ در پذیرش سراسری اتریوم نقش چشمگیری دارد

ویتالیک بوترین اعلام کرده در توسعه اتریوم ۲.۰ بسیار سرسخت است. برنامه‌نویس روسی-کانادایی می‌گوید که راه‌اندازی موفقیت‌آمیز اتریوم ۲.۰ به‌طور قابل توجهی باعث افزایش پذیرش اتریوم بین مشاغل جهانی خواهد شد.

جامعه توسعه‌دهندگان اتریوم در حرکت به سمت اتریوم ۲.۰ پیشرفت چشمگیری داشته است. و بنیانگذار آن ویتالیک بوترین اشاره کرده علیرغم این واقعیت که توسعه Eth2 بیش از آنچه انتظار می‌رود به طول انجامیده است، او کاملاً معتقد است که تیم به زودی به مأموریت خود برای تبدیل شبکه به یک اکوسیستم بدون محدودیت دست پیدا خواهد کرد.

در جریان اجلاس سراسری Hyperledger 2021، بنیانگذار ۲۷ ساله اتریوم، که به تازگی و پس از رشد چشمگیر اتریوم در این فصل یکی از جوان‌ترین میلیاردرهای کریپتو شده است تکرار کرد:

«چشم‌انداز ما در اتریوم همیشه این بوده است که بتواند رو به همه برنامه‌های پیشنهادی مختلف گشوده باشد. اما اگر در عمل، اقتصاد صرفاً انجام چند کار را امکان‌پذیر می‌کند، از برخی جهات محدودیت بزرگی برای ما است که چقدر از مأموریت‌مان را واقعاً می‌توانیم انجام دهیم.»

مقیاس‌پذیری و قابلیت همکاری برای بلاکچین مهم است

در حالی که بیت کوین (BTC) به‌طور پیوسته در سطح جهانی به‌عنوان یک ارز قانونی و سپر محافظ در برابر تورم پذیرفته می‌شود، اتریوم به شبکه شماره یک در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و قراردادهای هوشمند تبدیل شده است.

موفقیت بزرگ اتریوم در طول سال‌ها با چالش‌های خاص خود از جمله مقیاس‌پذیری کاهش یافته و هزینه‌های گزاف گس، همراه بوده است. هرچند مورد اخیر (هزینه‌های گس) در چند روز گذشته به دلیل حمام خون فعلی در بازارهای رمز ارز، به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

بوترین در طی یک گفتگو با برایان بهلندورف، مدیر اجرایی Hyperledger، خاطرنشان کرد که راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ مانند جمع کردن و خرد کردن نوید بزرگی برای بهبود مقیاس‌پذیری است.

علاوه بر این، بوترین نیاز به همکاری بیشتر با بلاکچین‌های عمومی را تأیید کرد:

«ما باید یک اکوسیستم داشته باشیم که در آن همه مشاغل و افراد بتوانند با هم فعالیت کنند، اکوسیستم‌ها به نوعی بتوانند به یکدیگر متصل شوند و سود بیشتری ببرند. اما چالش این است که اگر می‌خواهید کسی در آن زنجیره عمومی کار کند، بنابراین مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی نیز باید حل شود.»

در اخبار مرتبط، راه حل لایه ۲، آربیتروم (Arbitrum) رسماً در تاریخ ۲۸ مه فعال شد و مجموعه‌ای گسترده از پروتکل‌های مبتنی بر اتریوم از اولی استفاده می‌کنند تا محدودیت‌ها مورد اخیر را دور بزنند.

 

پیشنهاد مطالعه: هزینه گس اتریوم: یک توضیح ساده

 

Source

https://coiniran.com/?p=46026
دکمه بازگشت به بالا