ایستگاه خبر

اتریوم به بورس آلمان می‌رود

شرکت سرمایه‌گذاری رمز ارز ETC Group قصد دارد تا در روز آینده یک محصول سرمایه‌گذاری قابل مبادله یا ETP مبتنی بر اتریوم را در بورس آلمان (Deutsche Borse’s Xetra) عرضه کند. این ETP که با نام اختصاری ZETH شناخته می‌شود دومین محصول سرمایه‌گذاری رمزنگاری شده‌ای است که پس از بیت‌کوین در بورس آلمان عرضه خواهد شد.

محصول سرمایه‌گذاری قابل مبادله (ETP) به اوراق بهاداری اطلاق می‌گردد که قابل معامله بوده و ارزش آن مبتنی بر یک دارایی است. در این سناریو ارزش ETP اتریوم با توجه به قیمت این رمز ارز مشخص می‌گردد و به سرمایه‌گذاران امکان بهره‌مندی از نوسانات قیمتی این رمز ارز را بدون نیاز به خرید مستقیم آن خواهد داد.

نخستین محصول ETP شرکت ETC Group بر پایه‌ی بیت‌کوین بود که در ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ به بازار بورس عرضه شد. ارزش دارایی‌های این شرکت از آن هنگام تا اکنون به ۱ میلیارد دلار افزایش یافته است. طبق گزارشات موجود، ETP بیت‌کوین توانست بیشترین دفعات معامله را در میان اوراق بهادار موجود در بورس Xetra در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص دهد.

Xetra نام مکانی است که توسط بازار بورس فرانکفورت برای انجام معاملات اداره می‌گردد. بر اساس داده‌های بدست آمده از Xetra، بیش از ۹۰٪ معاملات سهام آلمان از طریق بازار انجام شده و ۳۰٪ باقی مانده به معاملات صورت گرفته در صندوق‌های قابل معامله (ETF) اختصاص دارد.

اتریوم به بورس آلمان می‌رود

ردپای Grayscale

اتریوم دومین رمز ارز برتر دنیا از نظر ارزش بازار است. درحالی که کاربرد بیت‌کوین به انجام تراکنش‌ها محدود است اتریوم پا را فراتر نهاده و به‌عنوان یک پلتفرم مناسب برای قراردادهای هوشمند عمل می‌کند، به این معنا که امکان طراحی و توسعه‌ی توکن‌ها و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dapps) را فراهم می‌آورد.

بر اساس داده‌های بدست آمده از شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتال Grayscale، حجم سرمایه‌گذاری در اتریوم در مقایسه با بیت‌کوین کمتر اما در حال رشد است. به لطف سرمایه‌گذاران سازمانی Grayscale، حجم ذخایر اتریوم این شرکت از ۴.۸ میلیارد دلار در اوایل فوریه به ۵.۲ میلیارد دلار تا به امروز رسیده است.

پیشنهاد مطالعه: عرضه اوراق ETP برای اولین بار توسط صندوق Bitcoin Capital

Source

https://coiniran.com/?p=44421
دکمه بازگشت به بالا