ایستگاه خبر

۷۰ درصد از نودهای اتریوم برای هارد فورک لندن آماده‌اند

اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد، هارد فورک لندن اتریوم باید امروز فعال شود. جامعه اتریوم مدت‌ها برای این رویداد انتظار کشیده‌اند و حالا به نظر می‌رسد ۷۰ درصد از نودهای اتریوم برای آن آماده‌اند.

اطلاعات اتر-نودها نشان می‌دهد که ۷۰ درصد از نودهای اتریوم برای هارد فورک لندن که قرار است امروز بعد از ظهر انجام شود، آماده شده‌اند.
طبق آخرین پست وبلاگ رسمی اتریوم، این هارد فورک در بلوک ۱۲،۹۶۵،۰۰۰ رخ می‌دهد. برای سازگاری با این به‌روزرسانی، باید نسخه سرویس گیرنده‌ی اپراتورهای نود به روز شده باشد.
در اصل، نسخه‌هایی که هارد فورک لندن را بر روی شبکه اصلی اتریوم پشتیبانی می‌کنند عبارتند از Besu 21.7.1 ،OpenEthereum v3.3.0-rc.4، که قبلاً با نام Parity شناخته می شد و EthereumJS VM v.5.5.0.
EIP-1559 یکی از مورد انتظارترین طرح‌های بهبودی است که با این هارد فورک در شبکه ادغام می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: EIP-1559 اتریوم در روزهای آینده فعال می‌شود: آنچه قبل از استفاده باید بدانید

همانطور که CryptoPotato در اوایل سال گزارش داد، این طرح اساساً یک مکانیسم قیمت‌گذاری معاملات است. EIP-1559 شامل هزینه ثابت شبکه در هر بلوک است که سوزانده می‌شود و بطور پویا اندازه بلوک‌ها را افزایش می‌دهد تا مانع از تراکم شبکه شود.
بسیاری از تحلیلگران این طرح را راه‌حلی برای هزینه‌های بالای گس اتریوم می‌دانند. با این حال، برخی دیگر هنوز به این موضوع شک دارند.
در گزارشی از مارس امسال، CoinMetrics استدلال کرد که EIP ممکن است آن راه‌حلی را که که بسیاری انتظار دارند ارائه ندهد.
هزینه‌های بالای تراکنش اساساً یک مشکل مقیاس‌پذیری است. اگر اتریوم فقط بتواند چند صد تراکنش (بطور متوسط) در هر بلاک را پردازش کند، هزینه استفاده از اپلیکشن‌های غیرمتمرکز (Dapp) همچنان افزایش می‌یابد. تا زمانی که رقابت زیادی برای فضای بلوک وجود داشته باشد، قیمت گس بالا خواهد بود.

 

پیشنهاد مطالعه: فورک و انواع آن

 

Source

https://coiniran.com/?p=46906
دکمه بازگشت به بالا