ایستگاه خبر

ویتالیک باترین : بیت‌کوین‌کش بیت‌کوین نیست!

در جدیدترین توییت خود ویتالیک باترین مبدع رمز ارز اتریوم گفته است که از نظر او بیت‌کوین BTC با بیت‌کوین‌کش BCH یکی نیستند.

“بیت‌کوین‌کش بیت‌کوین نیست.”

 باترین در تاریخ یک فوریه در توئیتر و در پاسخ به یکی از مبلغین رمز ارز بیت‌کوین‌کش، برد میل  Brad Mill این توئیت را نوشته بود.

به گزارش کوین‌تلگراف، توئیت‌های متعددی وجود دارند که نشان می‌دهند ویتالیک ۱۰۰ درصد مخالف BCH نیست. اگرچه او به طور مشخص و واضح اعلام کرده است که از نظر او BCH بیت‌کوین نیست.

در سال ۲۰۱۷ و زمانی که هاردفورک بیت‌کوین BTC  را به دو رمز ارز BTC  و BCH تبدیل کرد، ویتالیک موضع تقریبا مثبتی نسبت به بیت‌کوین کش گرفت.

“من BCH را یک ادعای مشروع برای بیت‌کوین می‌دانم.”

او در نوامبر همان سال نوشت:

“من امکان بیت‌کوین در افزایش سایز بلاک‌ها و پایین نگه‌داشتن هزینه تراکنش‌ها در شبکه را تنها به وسیله هارد فروک و برگشت به نقشه اولیه ممکن می‌دانم.”

البته این صحبت‌ها را نمی‌توان به صورت صریح در حمایت از BCH تفسیر کرد اما ویتالیک بعدتر میان این دو رمز ارز تمایز مشخصی قائل شد:

“من فکر می‌کنم تلاش برای اینکه BCH را همان BTC بدانیم کار اشتباهی است و فکر نمی‌کنم جامعه بزرگ بیت‌کوین نیز موافق آن باشد.”

با در نظر گرفتن تمامی اظهار نظرهای ویتالیک در رابطه با BCH نمی‌توان نتیجه گرفت که نظر او در رابطه با این رمز ارز منفی است اما به صورت صریحی ویتالیک میان BTC و BCH تمایز قائل است.

https://coiniran.com/?p=36694
دکمه بازگشت به بالا