ایستگاه خبر

اتریوم ۲.۰ حداکثر سالانه دو میلیون کوین در بازار عرضه خواهد کرد!

ویتالیک بوترین، هم‌بنیانگذار اتریوم در مصاحبه با پادکست Internet Money درمورد برخی تفاوت‌های بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) توضیح داد و علت انتخاب پروتکل اثبات سهام (PoS) را بیان کرد. او در این مصاحبه گفت:

«یکی از دلایلی که ما اثبات سهام را انتخاب کردیم این است که می‌خواهیم عرضه کوین را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم. در طراحی ETH 2.0 محاسباتی انجام داده‌ایم که حداکثر عرضه‌ی کوین در سال حدود ۲ میلیون عدد است.»

وی افزود در تست نت مشارکتی فعلی حدود صد هزار ETH در سال عرضه می‌شود. شبکه‌ی فعلی اتریوم در سال حدود ۴.۷ میلیون ETH عرضه می‌کند. با این حال، در شبکه‌ی اتریوم ۲.۰ عرضه‌ی کوین‌ها چیزی بین ۱۰۰ هزار تا ۲ میلیون در سال خواهد بود. بوترین خاطر نشان کرد برای مدیریت میزان کوین در گردش می‌توان در زمان‌هایی که حجم تراکنش‌ بالاست بخشی از کارمزد را سوزاند. وی ادامه داد که یک پارامتر کارمزد پایه وجود دارد و پروتکل آن میزان را شارژ می‌کند. در واقع در زمان ارسال تراکنش، کارمزد معامله به دو قسمت تقسیم می‌شود؛ بخش اول به عنوان مزد استخراج‌کننده‌گان پرداخته می‌شود و بخش دوم سوزانده خواهد شد.

بوترین یکی دیگر از قابلیت‌های اصلی شبکه‌ی اتریوم ۲.۰ را قابلیت تنظیم اندازه‌ی بلوک‌ها به جای تغییر هزینه‌ی کارمزد در زمان افزایش فعالیت در شبکه عنوان کرد. این روش برخی مشکلاتی که کاربران در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند مانند پیش‌بینی کارمزد بهینه و زمان مورد نیاز برای پردازش تراکنش را کاهش می‌دهد.

به نظر می‌رسد اتریوم ۲.۰ با استقبال خوبی از طرف جامعه رمز ارزها روبرو شده است چرا که طی تنها ۴ روز اول راه‌اندازی تست نت Topaz تعداد تائیدکنندگان شبکه از ۲۰ هزار نفر گذشتند. در زمان نگارش این خبر تائیدکنندگان فعال شبکه از ۲۴ هزار نیز عبور کرده‌اند. همچنین، استخر استخراج بزرگ OKEx نیز به عنوان تائیدکننده به اتریوم ۲.۰ پیوسته است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38593
دکمه بازگشت به بالا