ایستگاه خبر

اتریوم ۲.۰ بازطراحی شد:‌ معرفی Gasper

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، پدر شبکه اتریوم هرگز از هیجان‌زده کردن مخاطبانش با ایده‌های فنی باشکوه، دست برنمی‌دارد. با وجود این که قرار است Ethereum (ETH) 2.0 در سال ۲۰۲۰ به مرحله اجرا درآید، ساختار آن یکبار دیگر بازطراحی شد. از آنجایی که این بازطراحی بر اساس پروتکل Casper و قوانین GHOST ساخته شده است، به آن نام گسپر (Gasper) داده‌اند.

گسپر، اتریوم آرمانی

همین امروز نهم مارس (۱۹ اسفند) گروهی از محققان اتریوم (ETH) به سرپرستی ویتالیک بوترین از بنیاد اتریوم، مقاله‌ای را با عنوان «ترکیب گاست و کاسپر» برای توصیف ساختار Beacon Chain، از مرحله اول توافق عمومی سهام Ethereum (ETH) 2.0 منتشر کردند. گسپر از یک الگوریتم Casper استفاده خواهد کرد.

انتشار غیر منتظره

علی‌رغم اینکه این اطلاعیه از لحاظ فناوری جزئیات شگفت‌آوری دارد، ممکن است برای جامعه اتریوم (ETH) گیج‌کننده باشد، زیرا سه ماه قبل از تاریخ مورد انتظار ETH2 منتشر شده است. سؤال اینجاست که آیا رونمایی از آن با تأخیر انجام خواهد شد یا خیر؟
در دسامبر ۲۰۱۹ و در پنجمین سالگرد شبکه اتریوم (ETH) که در تاریخ ۳۰ ژوئیه سال ۲۰۲۰ برگزار می‌شد، اولین مباحث مربوط به تاریخ راه اندازی ETH2 ذکر شد. یک ماه بعد، این توافق صورت گرفت که محدوده میانه سال بازه زمانی بهتری برای مهاجرت به این الگوریتم جدید خواهد بود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37463
دکمه بازگشت به بالا