ایستگاه خبر

ESMA بلاک چین را ممنوع نخواهد کرد و وضع قانون را زودهنگام می‌داند

 

ESMA بلاک چین را ممنوع نخواهد کرد و وضع قانون را زودهنگام می‌داند

اخیراً Bitcoin.com گزارشی درباره آژانس قانون‌گذاری بازار اروپا (ESMA) منتشر کرده است که در آن پاتریک آرمسترانگ مسئول ارشد تحلیل ریسک ESMA طی اظهاراتی در نظر دارد که فعالیت پلت فرم‌های بلاک چین را ممنوع کند. بااین‌وجود در هفتم فوریه ESMA طی گزارشی اعلام کرد که قانون‌گذاری برای فناوری در این مراحل اولیه “زودهنگام ” است.

ESMA می‌گوید قانون گذرای بلاک چین “زودهنگام ” است

ESMA می‌گوید قانون گذرای بلاک چین "زودهنگام " استآژانس قانون‌گذاری بازار اروپا یعنی ESMA فاش کرد که اعمال قانون برای فناوری بلاک چین در این زمان زودهنگام خواهد بود. ESMA مدتی درباره فناوری دفتر کل توزیع (DLT) تحقیق کرده است تا بتواند برای قانون گذرای چارچوبی تعیین کند. سپس در ماه نوامبر مدیر ارشد اجرایی پاتریک آرمسترانگ به شرکت‌کنندگان در کنفرانس بلاک چین گفت که احتمال دارد بلاک چین ممنوعیت قانونی داشته باشد. بااین‌حال گزارشی که توسط ESMA در هفتم فوریه انتشار یافت با اظهارات آرمسترانگ متفاوت بود.

در گزارش اخیر ESMA آمده است:” به نظر ESMA در این مرحله تحسین کامل تغییراتی که فناوری با خود به همراه می‌آورد و نیز واکنش‌های قانونی لازم در این مورد زودهنگام است، به این معنا که فناوری همچنان در حال رشد و تکامل است و کاربردهای عملی چه در تعداد و چه در مقیاس محدود هستند.”

 

فناوری دفتر کل توزیعی ممکن است نوین باشد اما از قانون مستثنی نیست

فناوری دفتر کل توزیعی ممکن است نوین باشد اما از قانون مستثنی نیستدر گزارش ESMA آمده است که نوآوری ارز رایج دیجیتالی و DLT ممکن است مزایای متعددی برای بازارهای مالی در پی داشته باشد. آزانش قانون‌گذاری اتحادیه اروپایی می‌گوید: این مزایا شامل “خدمات مؤثرتر بعد از انجام معامله، افزایش ظرفیت گزارش و کاهش هزینه‌ها می‌باشد. ESMA انتظار دارد که کاربردهای اولیه DLT بیشتر بر فرایندهای بهینه‌سازی ب استفاده بر ساختار فعلی بازار توجه داشته باشد.”

بااین‌وجود ESMA معتقد است که چالش‌های قانون‌گذاری مهمی فراروی DLT هستند. این موارد شامل قابلیت همکاری با سایر چارچوب‌ها، مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی و خطرات سرمایه‌گذاری هستند. ESMA می‌گوید که بااینکه این فناوری‌ها نوین هستند آن‌ها از قوانین فعلی مستثنی نیستند. در شرح گزارش ESMA آمده است:

توسعه فناوری جدید مانند DLT کاربران را در پیروی و متابعت از چارچوب‌های قوانین فعلی به حال خود رها نمی‌کند، قوانینی که حفاظ‌های امن و مهمی برای حصول اطمینان از ثبات و کارکرد درست بازارهای مالی فراهم می‌کند.

عدم ارزیابی واکنش‌های قانونی برای بلاک چین

هم‌اکنون و در این مرحله ESMA قادر به ارزیابی کامل واکنش‌های قانونی موردنیاز برای مواجهه با فناوری بلاک چین نیست. ESMA افزود که به‌کارگیری قانون برای” فناوری که هنوز در حال تکامل است و کاربردهای عملی هم در تعداد و هم در مقیاس هم چنان محدود هستند زودهنگام است.”

ESMA در ادامه و به‌اختصار توضیح داد که به نظارت بر توسعه و ارزیابی بازار بلاک چین ادامه خواهد داد تا زمانی که واکنش‌های قانونی لازم باشد. آژانس اروپایی برای ” تعامل فعال ” در قوانین موجود با توجه به چارچوب‌های DLT فراخوان داد.

کمیسیون قانون‌گذاری اتحادیه اروپا گفت:” تعامل فعال و هماهنگی قانون‌گذاران در اتحادیه اروپا و سطح بین‌المللی ازنظر ESMA از اهمیت بسزایی برخوردارند تا اطمینان حاصل کند که DLT خطرات غیرعمدی را به وجود نمی‌آورد و اینکه منافعش توسط موانع نامشروع به تأخیر نمی‌افتند.” این در حالی است که به عقیده ESMA این صنعت باید بر روی راه‌حل‌هایی کار کند که تا چالش‌هایی را که به‌وسیله فناوری تحمیل می‌شوند را موردبررسی قرار دهد.

شما درباره اتخاذ روش میانجی‌گری توسط ESMA درباره وضع قوانین بر فناوری بلاک چین چه نظری دارید؟ لطفاً در کامنت های خود ما را از نکته نظراتتان آگاه سازید.Source & Images courtesy of the ESMA website, Shutterstock, Bitcoin.com and Pixabay

https://coiniran.com/?p=4677
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x