ایستگاه خبر

ویس (Voice)، شبکه‌ی اجتماعی مبتنی بر پروتکل EOSIO در دسترس قرار گرفت

ویس، شبکه‌ی اجتماعی مبتنی بر بلاک چین که در بستر Block.One توسعه داده شده، یک روز پیش از تاریخ موعود، در دسترس قرار گرفت.

ویس که بر اساس پروتکل متن‌باز EOSIO بنا شده، درصدد است تا با بهره‌گیری از فناوری بلاک چین، تجربه‌ای منحصربه‌فرد از ایجاد یک شبکه‌ی اجتماعی قابل اعتماد و عاری از هرگونه ربات و حساب کاربری جعلی را در اختیار کاربران بگذارد. این پروژه که پیشتر در ژوئن ۲۰۱۹ خبرساز شده بود، از فناوری احراز هویت بیومتریک برای اعتبارسنجی تک‌تک حساب‌های کاربری استفاده می‌کند و مدعی است می‌تواند به‌طور ویژه‌ای، داده‌های کاربران را از گزند هکرها دور نگه دارد. گفتنی است در این شبکه‌ی اجتماعی، هر فرد تنها قادر به در اختیار داشتن یک و تنها یک حساب کاربری است.

در حال حاضر، در صفحه‌ی اصلی شبکه اجتماعی ویس، چندین مطلب از حساب‌های کاربری مختلف به چشم می‌خورد که گویا دارای چند لایک و کامنت نیز هستند.

صلاح زالاتیمو، مدیرعامل ویس، پیش‌تر در اوایل ماه ژوئن گفته بود که می‌خواهد همزمان با روز استقلال آمریکا، زنگ آغاز به کار این پلتفرم را به صدا دربیاورد. او همچنین گفته بود که تنها کاربرانی که از پیش ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند در این شبکه‌ی اجتماعی، مطلب منتشر کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=39898
دکمه بازگشت به بالا