ایستگاه خبر

هواپیمایی امارات گذرنامه‌های بلاکچین سلامت را آزمایش می‌کند

Ledger Insights گزارش کرد که هواپیمایی امارات در حال آزمایش گذرنامه سلامت Covid-19 در ۵ کشور است. این برنامه همکاری مشترکی بین GE Digital ،TE-FOOD و Eurofins است.

اکنون تدارکات پرواز، برای مسافرانی که مایل به سفر هوایی هستند، بسیار دشوار است. بسیاری از کشورهای اروپایی مانند فرانسه، پرتغال، اسپانیا و انگلیس قبل از اجازه ورود به پروازها، مسافران را ملزم به ارائه تست منفی Covid-19 PCR می‌کنند.

مسافران در حال حاضر استرس زیادی دارند و  انتخاب زمان آزمایش برای اینکه در روز سفر خود همچنان معتبر باشند، ذهن افراد را به خود مشغول کرده است. در برخی از مراکز آزمایش ۴ یا ۵ روز طول می‌کشد تا نتایج ارائه شود. هزینه این آزمایش هم چندان ارزان نیست.

TrustOne نام برنامه جدیدی است که اخیراً توسعه داده شده است. در حال حاضر به مشتریان هواپیمایی امارات اجازه می‌دهد تا تست Covid-19 با تخفیف انجام بدهند. این برنامه به مشتریان امکان می‌دهد تا مکانی را که می‌خواهند آزمایش بدهند انتخاب کنند و نوبتشان را در برنامه رزرو کنند. سپس نتایج مستقیماً به برنامه ارسال می‌شوند.

در حال حاضر، مسافران همچنان باید نتایج آزمون را برای بازرسی در فرودگاه چاپ کنند، اما انتظار می‌رود که این برنامه ظرف دو ماه آینده توسط مقامات فرودگاه پذیرفته شود.

مدیر اجرایی ایرلاین امارات، عادل آل رده، گفت: «مقررات سفر امروزه، بیش از هر زمان دیگر، باید پویا باشد. هدف ما این است که به مشتریان اطمینان دهیم و سفر را برای آنها ایمن کنیم». وی همچنین در ادامه گفت: «با این راه حل، که با مشارکت GE Digital Aviation Software و TE Food ارائه شده است، مسافران می‌توانند به راحتی اطلاعات دقیق آزمایشات، آزمایشگاه‌های مورد تأیید برای آزمایش و همچنین سایر اقدامات لازم برای سفر را در دسترس داشته باشند.»

برنامه TrustOne Blockchain ابتدا در ژوئن سال ۲۰۲۰ برای بررسی وضعیت سلامت مسافران و خدمه هواپیمایی قبل از سوار شدن به کار گرفته شد. همچنین برای اطمینان از روش‌های نظافت صحیح در هواپیماها و فرودگاه‌ها استفاده شد.

شرکت هواپیمایی امارات همچنین در حال بررسی استفاده بالقوه از پلتفرم IATA Travel Pass است که همچنین از فناوری بلاکچین برای تأیید اعتبار تست Covid-19 مسافر و کارکنان استفاده می‌کند. اجرای آزمایشی این پلتفرم در آوریل آغاز می‌شود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43495
دکمه بازگشت به بالا