ایستگاه خبر

ایلان ماسک ضمن معرفی دارایی‌های مناسب برای تورم بالا گفت که قصد فروش بیت‌کوین‌های خود را ندارد!

ایلان ماسک با انتشار یک توئیت گفت که شرکت تسلا فشار زیادی را از تورم فزاینده‌ی موجود تحمل می‌کند. وی که ثروتمندترین فرد جهان و مدیرعامل دو شرکت هوافضای Space X و خودروسازی تسلا است، نظر شخصی خود را درخصوص دارایی‌های مناسب تورم بالا مطرح کرد.

ایلان ماسک با بازنشر یک مقاله از نشریه‌ی Financial Times، استدلال کرد که قیمت کالاهای اساسی در جهان با درگیری روسیه-اوکراین در این هفته به‌اوج ۵۰ ساله‌ای خواهد رسید. این تورم بالا در شاخص قیمت مصرف‌کننده‌ی ایالات متحده نیز منعکس شده و برابر با ۷.۹ درصد است، این رکورد تازه‌ای در چند دهه‌ی اخیر می‌باشد.

Michael Saylor، مدیرعامل موسسه‌ی مدیریت سرمایه‌ی MicroStrategy، درخصوص این توئیت ماسک بیان داشت:

«شاخص تورم مصرف‌کننده به‌همین صورت تداوم خواهد داشت و تورم دارایی‌ها نیز بانرخی دوبرابر این شاخص مواجه خواهد شد. ارز‌های ضعیف‌تر ازبین می‌روند و سرمایه از دارایی‌هایی مانند پول‌نقد، وام و سهام بورس به‌سمت کلاس دارایی‌های کمیابی همچون بیت‌کوین مهاجرت خواهد کرد.»

ماسک واکنش و نتیجه‌گیری مدیرعامل MicroStrategy را کاملا منقطی قلمداد کرد. این شرکتِ سرمایه‌گذاری درحال حاضر مالک ۱۲۵ هزار واحد بیت‌کوین است و یکی از اصلی‌ترین حامیان رمز ارزها محسوب می‌شود.

با این‌وجود به‌نظر ماسک نگهداری بیت‌کوین در شرایط فعلی تصمیم عاقلانه‌ای است، وی در ادامه افزود:

«به‌عنوان یک قانون کلی، در شرایطی که اقتصاد با تورم بالایی دست و پنجه نرم می‌کند بهتر است سرمایه‌ی خود را به‌ دارایی‌های فیزیکی مانند خانه یا سهام شرکت‌های معتبر تبدیل کنید و از نگهداری پول نقد خودداری کنید.»

وی درخاتمه گفت که همچنان مالک بیت‌کوین و دوج‌کوین بوده و قصد فروش آنها را ندارد.

پیشنهاد مطالعه: ماکسیمالیسم بیت‌کوین چیست؟ (Bitcoin Maximalism)

Source

https://coiniran.com/?p=50243
دکمه بازگشت به بالا