ایستگاه خبر

ایلان ماسک ، ثروتمند‌ترین فرد جهان، مشکلی ندارد که درآمدش را با بیت کوین بگیرد

ایلان ماسک ‌، بنیان‌گذار شرکت‌های تسلا، SpaceX و OpenAI، که به تازگی تبدیل به ثروتمندترین مرد جهان شد، گفته است که با بیت کوین به عنوان روش دریافت درآمد خود هیچ مشکلی ندارد!

ایلان، در پاسخ به توییت بن مزریش، نویسنده داستان فیلم شبکه اجتماعی و نویسنده کتاب میلیاردهای بیت کوینی، که نوشته بود هرگز از دریافت حقوق خود با بیت کوین مشکلی ندارد، نوشت: «من هم همین طور».

وی چند شب پیش با ادامه یافتن روند صعودی سهام شرکت تسلا توانست با عبور از جف بزوس، به ثروتمند‌ترین فرد ساکن در کره زمین تبدیل شود. او همواره یک طرف‌دار بیت کوین و رمز ارزها بوده است و بارها درباره‌ی آن‌ها در حساب توییتر خود نوشته است.

با رسیدن قیمت این رمز ارز به بالاترین سطح خود در تمام دوران، بیت کوین و ارزهای دیجیتال مشابه برای اولین بار از زمان رونق در سال ۲۰۱۷، به کانون توجه جهانی بازگشته‌اند. ارزش بازار بیت کوین و رمز ارزهای دیگر، در حال حاضر به بیش از ۱ تریلیون دلار رسیده است. ارزش بازاری بیت کوین در حال حاضر در حدود ۷۵۰ میلیارد دلار است.

بیت کوین در رده‌بندی با ارزش‌ترین دارایی‌های دنیا، با اختلاف اندکی نسبت به فیسبوک، در رتبه‌ی دهم قرار گرفته است. همچنین بیت کوین با شرکت ایلان، تسلا که در جایگاه هشتم قرار دارد، کم‌تر از ۶۰ میلیارد دلار فاصله دارد. این رمز ارز پس از یک بازار خرسی که سه سال به طول انجامید، در ماه اکتبر، رالی قیمتی خود را آغاز کرد.

در ماه دسامبر، ایلان ماسک افسانه‌ای در تبادل نظر عمومی در توییتر، گمانه‌زنی‌هایی را در مورد افزودن بیت کوین به ترازنامه مالی شرکت تسلا به وجود آورد. چند هفته بعد، ایلان که در جستجوی تحقق زندگی بشر در مریخ است، اعلام کرد که اقتصاد آینده در مریخ بر پایه‌ی رمز ارزی مثل بیت کوین شکل خواهد گرفت.

|| بیشتر بخوانیم: ساتوشی ناکاموتو کیست ؟ هویت خالق بیت کوین

منبع

https://coiniran.com/?p=43117
دکمه بازگشت به بالا