ایستگاه خبر

درخواست ایلان ماسک برای رد شکایت ۲۵۸ میلیارد دلاری مرتبط با دوج کوین

طبق گزارش‌ها، ایلان ماسک و تیم حقوقی‌اش این هفته از دادگاهی در ایالات متحده درخواست کردند تا شکایت ۲۵۸ میلیارد دلاری علیه او را رد کند. این شکایت توسط سرمایه‌گذارانی مطرح شد که شکایت دارند که این میلیاردر یک طرح هرمی را برای تبلیغ دوج‌کوین، یک ارز دیجیتال، اجرا کرده است.

شاکیان ادعا کردند ماسک در برنامه شنبه شب زنده (Saturday Night Live) در سال 2021  «به عنوان یک کارشناس مالی» عمل کرد و دوج کوین را «پرهیاهو» خواند.

جزئیات شکایت علیه ماسک

در شکایت سال 2022، گفته شد که ماسک «از موقعیت خود به عنوان ثروتمندترین مرد جهان برای مدیریت و تأثیرگذاری بر طرح هرمی دوج‌کوین استفاده کرد.» ماسک همچنین متهم شد که قیمت دوج کوین را «بیش از 36000 درصد در طول دو سال» افزایش داده و سپس اجازه داد که کاهش یابد.

قیمت دوج کوین در چند دقیقه پس از پخش تلویزیونی بیش از 25 درصد کاهش یافت و پس از رسیدن به 0.66 دلار در ابتدای پخش، به پایین ترین سطح خود یعنی 0.50 دلار رسید. پس از نمایش تلویزیونی، ماسک چندین بار تلاش کرد تا علاقه مردم را به DOGE احیا کند.

تنها چند روز بعد، او به دنبال‌کنندگانش در توییتر با «توسعه‌دهندگان doge برای افزایش کارایی سیستم» همکاری می‌کند و این پروژه ممکن است مثمر ثمر باشد».

استدلال وکلای ماسک

طبق گزارشی که رویترز در 1 آوریل (12 فروردین) منتشر کرد، وکلای ایلان ماسک در دادگاه فدرال منهتن استدلال کردند که پرونده علیه ماسک، که سرمایه‌گذاران دوج کوین در ژوئن 2022 مطرح کردند، یک «مسئله خیالی» است.

وکلای ماسک استدلال کردند که حمایت مشتری آن‌ها از دوج‌کوین در رسانه‌های اجتماعی، که شامل اظهاراتی مانند «احترام به دوج» و «نه بالا و نه پایین، فقط دوج» اصلاً‌ برای اثبات ادعای کلاهبرداری قابل استناد نیستند و بنابراین دادخواست مربوط به آن باید رد شود.

وکلای ایلان ماسک برای متقاعد کردن دادگاه برای رد این پرونده چند میلیارد دلاری، اظهارات موکل خود در مورد دوج کوین را یک سری «توئیت‌های بی‌ضرر و مضحک» نامیدند.

 

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین (DogeCoin)، رمز ارزی که از یک شوخی شروع شد!

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا