ایستگاه خبر

ایلان ماسک: علی‌رغم شکایت ۲۵۸ میلیارد دلاری به حمایت از دوج‌کوین ادامه خواهم داد!

ایلان ماسک که خود را پدرخوانده‌ی دوج‌کوین نامیده است، حمایت بی‌ قید و شرط خود را از این میم‌ کوین برتر بازار رمز ارزها اعلام کرد. وی که مدیرعامل دو شرکت خودروسازی تسلا و هوافضای SpaceX است در تازه‌ترین توئیت خود نوشته است:

«من به حمایت خود از دوج‌کوین ادامه خواهم داد».

ایلان ماسک: علی‌رغم شکایت 258 میلیارد دلاری به حمایت از دوج‌کوین ادامه خواهم داد!

علاوه‌بر این وی در پاسخ به یکی از کاربران به این مطلب اشاره داشت که همچنان درحال خرید این میم کوین است. همان‌طور که انتظار می‌رفت قیمت DOGE به توئیت ماسک واکنش مثبت نشان داده و علی‌رغم بازار شدیدا خرسی جهشی ۱۱ درصدی را تجربه و از ۰.۰۵۲ دلار به ۰.۰۵۸ دلار رسید.

حمایت ماسک از دوج‌کوین درحالی صورت گرفته است که چند روز گذشته یکی از سرمایه‌گذاران آمریکایی شکایتی ۲۵۸ میلیارد دلاری علیه وی و دو شرکت تحت مدیریت‌اش مبنی بر تبلیغ DOGE و دستکاری قیمت آن نزد مقامات قضایی تسلیم نمود.

Keith Johnson، شاکی این پرونده، دوج‌کوین را یک طرح هرمی رمز ارز توصیف و مدعی شد که ماسک و شرکت‌های فوق این رمز ارز را مانند یک سرمایه‌گذاری قانونی قلمداد کرده‌اند.

طبق اظهارات وی حمایت ماسک از DOGE موجب تشویق بسیاری از افراد برای خرید آن شده اما اکنون ارزش آن نسبت به اوج قیمتی ۰.۷۳ دلاری خود در سال پیش ۹۰ درصد ریزش داشته است.

علاقه‌ی وافر ماسک به DOGE

علی‌رغم آنکه ماسک تا سال ۲۰۲۱ فعالیت رسمی خود در حوزه‌ی رمز ارزها را آغاز نکرده بود، اما وی نخستین بار در آوریل ۲۰۱۹ (فروردین ۱۳۹۸) اولین مطلب خود را در حمایت از دوج‌کوین با پست عکسی از یک سگ و نوشتن کپشن «Dogecoin rulz» ابراز کرد.

وی در سال گذشته از برجسته‌ترین اینفلوئنسرهای کریپتو بود و از آن زمان با هر توئیتی که منتشر کند سرمایه‌گذاران طبق آن رفتار کرده و قیمت‌ها در چرخه‌ی صعودی یا نزولی قرار می‌گیرند.

وی هواداری دو آتشه‌‌ی خود از DOGE را پس از اوج‌گیری نگرانی‌های عمومی درباره‌ی تاثیرات زیست‌ محیطی منفی استخراج بیت‌کوین آغاز کرد.

پیشنهاد مطالعه: شت‌ کوین چیست (Shitcoin) و چگونه شت کوین ها را شناسایی کنیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=57366
دکمه بازگشت به بالا