ایستگاه خبر

رقابت بر سر خرید NFT ایلان ماسک ادامه دارد!

همانطور که پیش‌تر گزارش شد، ایلان ماسک در حال فروش اولین توکن غیرقابل تعویض خود (NFT) است: آهنگی الکترونیکی با عنوان «ترانه‌ای درباره‌ی توکن‌های غیرقابل تعویض».

ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و بنیانگذار SpaceX در ۱۶ مارس اعلام کرد که قصد فروش یک NFT را دارد. این NFT خاص ترانه‌ای درباره‌ی توکن‌های غیرقابل تعویض است و تا کنون مورد توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

ماسک لینکی برای خرید این دارایی در توییت خود ارائه نکرده است، اما به نظر می‌رسد این NFT برای فروش در پلتفرم Valuables قرار گرفته است. بالاترین قیمت پیشنهادی در زمان انتشار این خبر ۶۲۵ اتریوم به ارزش بیش از ۱.۱ میلیون دلار است.

جالب اینجاست که این قیمت را SinaEstavi پیشنهاد داده است. این کاربر پیش‌تر بالاترین پیشنهاد را (۲.۵ میلیون دلار) برای NFT اولین توئیت جک دورسی، مدیرعامل شرکت توئیتر، ارائه داده بود.

نکته‌ی خنده‌دار دیگر این است که، بیپل، هنرمند دیجیتالی که در اوایل سال جاری به دلیل فروش NFT نقاشی‌اش با قیمت گزاف ۶۹ میلیون دلار خبرساز شد، همان مبلغ را برای این آهنگ پیشنهاد داده است.

ایلان ماسک همچنین یکی از برجسته ترین طرفداران رمز ارزهاست و ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین (BTC) برای تسلا خریداری کرده است. مانند بسیاری دیگر، او معتقد است که بیت کوین به‌عنوان وسیله‌ای برای مبادله ارزشمند است و شکل مدرن و دیجیتالی مناسب ارزهاست.

پیشنهاد مطالعه: معرفی توکن غیرقابل تعویض (NFT) در آخرین به‌روزرسانی اکوسیستم

NFTها به سرعت به جریان اصلی رسیده و به یکی از محبوب‌ترین مکان ها در فضای رمز ارزها تبدیل شده‌اند. تعداد جستجوی گوگل برای NFT حتی از DeFi نیز پیشی گرفته است.

چندین هنرمند قبلاً به آن متوسل شده‌اند، اما جریان اصلی پذیرش حضور پررنگ در حوزه ورزش است.
چندین تیم بزرگ در حال بررسی NFTها هستند، و تعداد زیادی راه‌حل‌های NFT را برای کالاها، موارد برجسته و انحصاری خود استفاده کرده‌اند. از جمله این موارد NBA Top Shot است که محصولات انحصاری خود را به‌صورت NFT عرضه می‌کند و مالکیت انحصاری آن را به دارندگان می‌دهد.

به طور کلی، تیم های ورزشی پذیرش پرداخت با بیت کوین را برای خدمات VIP و سایر ویژگی‌ها آغاز کرده‌اند. به عنوان مثال، تیم بیس‌بال Oakland Athletics اکنون بیت‌ کوین را به عنوان پرداخت هزینه سوئیت‌های لوکس برای بازی‌های خانگی خود قبول می‌کند.

 

تکمیلی: آخرین قیمت پیشنهادی برای این توکن غیر قابل تعویض ۱.۲ میلیون دلار اعلام شده است!

 

Source

https://coiniran.com/?p=44667
دکمه بازگشت به بالا