ایستگاه خبر

ایلان ماسک و کاربرد جدید گرمای دوج‌کوین

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، ایده‌ی تازه‌ای برای کاربرد گرمای ایجاد شده بر اثر استخراج دوج‌کوین پیشنهاد کرده است: وان‌های آب گرم! این ایده‌ی خنده‌‌دار نخستین بار توسط اکانت توئیتری Blockfolio مطرح شد. Blockfolio یکی از پیشگامان رهگیری پورتفولیوهای سرمایه‌گذاری کریپتو است.

با توجه به تلاش‌های ماسک برای توسعه‌ی دوج‌کوین پس از انتخاب آن در ماموریت‌های فضایی تسلا، تصور اینکه در آینده‌ی نزدیک شاهد وان‌های آب گرم دوج‌کوینی باشیم چندان عجیب نیست.

ایلان ماسک و ایلان ماسک و کاربرد جدید گرمای دوج‌کوینجدید دوج‌کوین

دوج‌کوین برای ایجاد واحد‌های جدید یا ضرب سکه نیازمند منابع محاسباتی است، به عبارت دیگر این رمز ارز از مکانیسم اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند. بر اساس داده‌های ByteTree، با وجود اینکه کاربران جامعه‌ی کریپتو دوج‌کوین را زیاد جدی قلمداد نکرده‌اند، ماینرهای آن موفق شد‌ه‌اند سود فراوانی از راه استخراج آن کسب کنند. با افزایش کارمزد تراکنش‌های این رمز ارز در سال ۲۰۲۱ درآمد این ماینرها نیز انفجار ۴۵۰۰ درصدی داشته است.

سازوکار بلاک‌چین دوج‌کوین مبتنی بر Scrypt است که مصرف انرژی آن از بیت‌کوین بهینه‌تر است. اما با تبعیت از یک مدل دوگانه‌ی استخراج، تنها می‌توان این رمز ارز را در کنار جفت‌های معاملاتی دیگری همچون لایت‌کوین استخراج نمود.

استفاده‌ی بهینه از گرمای ماینرها

ایده‌ی مصرف انرژی گرمایشی حاصله از ماینرها چندان هم بدیع نیست، در گذشته شاهد طرح‌های پیشنهادی دیگر همچون ماشین‌های پرنده یا تله‌پاتی بوده‌ایم. برای مثال Kamil Brejcha، کارآفرین اهل جمهوری چک، با استفاده از گرمای حاصله از ریگ‌های استخراج به‌جای بخاری‌های مرسوم برای پرورش گوجه‌فرنگی به تیتر اول رسانه‌‌ها در سال ۲۰۱۸ بدل گشت.

درحال حاضر تعدادی از شرکت‌های استخراج کریپتو به مشتریان خود تجهیزاتی ارائه‌ می‌کنند که گرمای ایجاد شده از فرآیند ماینینگ را به سیستم گرمایشی کسب و کارها و منازل انتقال می‌دهند.

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین چیست؟ (DogeCoin)

Source

https://coiniran.com/?p=45858
دکمه بازگشت به بالا