ایستگاه خبر

ایلان ماسک وجود خودپرداز بیت‌کوین در تسلا را انکار کرد!

دستگاه خودپرداز مرموز بیت کوین در Tesla’s Gigafactory ایلان ماسک را مجبور به واکنش کرد. ایلان ماسک مدیر عامل تسلا در آخرین توییتش، گزارش‌های متعددی مبنی بر وجود دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در تسلا و در شرکت گیگافکتوری در نوادا را رد کرد. ظاهراً، ماسک نمی‌داند که کارمندان تسلا می‌توانند در کارخانه‌های این شرکت در سراسر جهان Bitcoin خریداری کنند.

یک دستگاه خودپرداز مرموز LibertyX که در ساختمانی به مساحت ۱.۹ میلیون‌فوت‌مربع قرار دارد، توسط مدیرعامل eagle-eyed Fold، ویل ریوز در ۱۰ اکتبر مشاهده شد.

ایلان ماسک و بیت کوین - کوین ایران

توییت وی به سرعت دست به دست شد و باعث گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد علاقه تسلا به بیت کوین شد. لیبرتی ایکس، بزرگترین ارائه دهنده خودپردازهای بیت کوین در ایالات‌متحده‌، بعداً طی بیانیه‌ای اعلام کرد که فقط نرم‌افزار آن شرکت در دستگاه‌های پرداخت پول نقد سنتی نصب شده است و خبری از خودپرداز بیت‌کوین در تسلا نیست!

ایلان ماسک و بیت کوین - کوین ایران

همانطور که مدیرعامل شرکت لیبرتی ایکس، کریس ییم توضیح داده است، این خودپردازها از ماه آگوست فعال هستند. به غیر از نوادا، تسلایی‌ها می‌توانند در کالیفرنیا و حتی اوزاکای ژاپن نیز از امکانات مشابهی استفاده کنند.

موضع دوگانه ایلان ماسک درمورد بیت‌کوین

این کارآفرین عجیب و غریب -که ارزش خالص دارایی‌های وی ۹۴ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود- موضع نسبتاً دوپهلو نسبت به رمزارزها دارد. علی‌رغم اینکه وی مدعی است رمزارزها جایگزین پول نقد خواهند شد، مشخص شده است که تاکنون فقط ۰.۲۵ بیت کوین دارد که مدت‌ها پیش برای او ارسال شده است.

Source

https://coiniran.com/?p=41474
دکمه بازگشت به بالا